VIDEO Barca zvládla prvý semifinálový zápas: Podľa Enriqueho ešte nič nie je rozhodnuté

Hráči Barcelony oslavujú Neymarov strelený gól do siete Realu SociedadHráči Barcelony oslavujú Neymarov strelený gól do siete Realu Sociedad Zdroj: fcbarcelona.com

MADRID - Obhajca vo futbalovom Španielskom kráľovskom pohári FC Barcelona si pootvoril semifinálové brány víťazstvom 1:0 na pôde Realu Sociedad San Sebastian. Jediný gól prvého štvrťfinále padol v 21. minúte z jedenástky, jeho autorom bol brazílsky útočník Neymar.

Katalánci ukončili desaťročné čakanie na výhru na Estadio Anoeta, uviedla agentúra DPA. Druhý gól hostí mohol pridať v prvom polčase ešte Ivan Rakitič, ale tesne minul. V druhom polčase sa už viac bojovalo, šance domáceho Asiera Illarramendiho či priamy kop Lionela Messiho sa neujali.

"Vyhrať sme si zaslúžili, všetko je ale stále otvorené. Súper musí teraz streliť gól. My ale musíme hrať v odvete na víťazstvo a zabudnúť, že máme náskok," povedal tréner Barcelony Luis Enrique a dodal: "Výsledok ma potešil. Dúfame, že na Camp Nou nebudeme mať až také problémy. Bude to dobrý zápas."

Stretnutie nedohral barcelonský špílmacher Andres Iniesta pre podozrenie zo zranenia lýtka, Enrique ho z preventívnych dôvodov do druhého polčasu už neposlal. Štvrťfinálová odveta je na programe 26. januára.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Neymar Luis Enrique