Lalkovič do konca sezóny opúšťa Portsmouth: Do Škótska prichádza so skvelou minulosťou

Milan Lalkovič
Milan Lalkovič

PORTSMOUTH - Slovenský futbalový útočník Milan Lalkovič bude do konca tejto sezóny na hosťovaní z anglického štvrtoligového FC Portsmouth v škótskom prvoligovom klube FC Ross County z Dingwallu. Jeho dočasný zamestnávateľ to oznámil na svojom webe.

"Milan je nadchýňajúcim ľavým krídelníkom, ktorý svojím ťahom na bránku dostáva obrany súperov do ťažkostí. Prichádza so skvelou minulosťou - hral vo viacerých významných kluboch v Anglicku vrátane Chelsea a Portsmouthu. Pokúšali sme sa ho angažovať už v lete a keď sa teraz naskytla príležitosť, okamžite sme konali," povedal tréner Ross County Jim McIntyre. 

Dvadsaťštyriročný bývalý mládežnícky reprezentant SR Lalkovič zamieril po sezóne 2015/2016 do Portsmouthu z treťoligového Walsallu, podpísal zmluvu na dva roky. Košický rodák je odchovancom akadémie FC Chelsea, v minulosti pôsobil aj v Doncastri Rovers, ADO Den Haag, Vitórii Guimaraes, Mladej Boleslavi, FC Barnsley. 

Ross County sa nachádza na 6. mieste v tabuľke Scottish Premier League. Po 21. kole má na konte 23 bodov za bilanciu 5-8-8 pri skóre 23:26. Najbližšie sa v lige predstaví 28. januára na pôde Kilmarnocku. "The Staggies" fungujú 88 rokov, svoje domáce zápasy hrajú na Global Energy Stadium so 6,5-tisícovou kapacitou. V sezóne 2009/2010 si zahrali finále národného pohára a v súťažnom ročníku 2015/2016 dobyli Scottish League Cup. Od januára 2014 do augusta 2015 v tíme pôsobil Lalkovičov krajan Filip Kiss a donedávna Erik Čikoš. 

Portsmouth figuruje na baráž znamenajúcej 4. priečke v 24-člennej tabuľke League Two. Za vedúcim Doncastrom zaostáva o 10 bodov, ale na priamy postup do League One mu priebežne chýbajú len 2 body. Portsmouth v predchádzajúcom súťažnom ročníku skončil v tabuľke na 6. priečke a neuspel proti Plymouthu v semifinálovom 1. kole play-off o postup. Anglický šampión z rokov 1949 a 1950 získal v roku 2008 druhý raz v klubovej histórii národný pohár FA Cup (aj 1939). Ešte v roku 2010 pôsobil v elitnej Premier League. 


Tagy: Milan Lalkovič FC Portsmouth FC Ross County

Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook - Milan Lalkovič

DISKUSIA