VIDEO Frustrovaná Cibulková by chcela vrátiť čas: Zlé rozhodnutia v dôležitých chvíľach!

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

MELBOURNE - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa neprebojovala do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Finalistka z roku 2014 v treťom kole ako nasadená šestka prehrala s turnajovou tridsiatkou Jekaterinou Makarovovou z Ruska v troch setoch 2:6, 7:6 (3) a 3:6.

"V predchádzajúcej sezóne som uspela v mnohých podobných zápasoch, o to viac som teraz frustrovaná. Naozaj som totiž na kurte mala ku koncu pocit, že aj tento duel môže napokon dopadnúť v môj prospech. Uvedomujem si však, že človek nemôže uspieť vo všetkých takto tesných súbojoch. V takýchto prípadoch si hovoríte, ako veľmi by ste chceli vrátiť sa v čase o trištvrte hodiny naspäť a urobiť určité veci odlišne. To však, samozrejme, nie je možné," povzdychla si Cibulková, citoval ju web Tenisovej asociácie žien. 


"Možno by som sa teraz - paradoxne - cítila lepšie, ak by som ten druhý set prehrala 1:6 a mohla by som jednoducho povedať, že to nebol môj deň. Veľmi dlho som bola dolu, ale napokon konečne prišli moje okamihy. Nedokázala som však využiť žiadnu z tých troch príležitostí v kľúčovej siedmej hre tretieho setu. Pri jednej som dostala eso, to sa stáva, ale vo dvoch zvyšných sa to dalo zvládnuť. Potom som viedla 40:15 pri vlastnom podaní a tiež som to nezvládla, asi som vtedy chcela až priveľa a opakovane som zlyhala. Tieto dva gemy rozhodli o všetkom. Mala som to v rukách a z toho dnešného tretieho setu som veľmi sklamaná," vyhlásila Cibulková na tlačovej besede podľa portálu podujatia. 

"Spočiatku som nemala rytmus a nefungovalo mi podanie, robila som priveľa chýb, herne som sa trápila. Neprestávala som však bojovať a nejako si mi podarilo dostať sa z toho. V treťom sete som si uvedomovala, že som na prahu obratu. Nemyslím si však, že ten nezdar v závere vyplynul z nejakého doľahnutia stresu a vplyvu mentálnej zložky výkonu. Skôr to bolo zlými rozhodnutiami v dôležitých chvíľach. Pri tých mojich dvoch brejkbaloch v siedmej hre, keď sa hralo, som priebežne váhala, čo mám vlastne vytiahnuť. Nebola som si istá, hoci teraz je mi jasné, že som mala zotrvať pri taktike, ktorá viedla k tej záchrane od polovice druhého setu. Nebola som 100-percentne presvedčená o mojom konaní, zablikalo a prejavilo sa jedno percentíčko pochybností," rekapitulovala Cibulková. 

Úradujúca koncosezónna majsterka sveta WTA z októbrového Singapuru Cibulková sa najbližšie predstaví o necelé dva týždne na tvrdom povrchu v hale v Petrohrade. V sobotu prostredníctvom národného zväzu STZ zverejnila, že vynechá následný antukový súboj s Taliankami 11. - 12. februára vo Forli v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie reprezentačných družstiev žien. 


 


Tagy: Dominika Cibulková Jakaterina Makarovová

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA