39-gólová prestrelka v Zápase hviezd: Z víťazstva sa tešil Východ

Zápas hviezd 1. ligy Zápas hviezd 1. ligy Zdroj: prvaliga.sk

DETVA - Druhý ročník Zápasu hviezd druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže priniesol v Detve triumf výberu Východu nad Západom 20:19 po samostatných nájazdoch. Po troch päťnásťminútových tretinách, v ktorých jednotlivé tímy získavali góly aj za víťazstvá vo vložených súťažiach zručností, bol stav nerozhodný 19:19.

Tím kapitána Ľubomíra Vaica prehrával v II. tretine aj rozdielom piatich gólov a tridsať sekúnd pred koncom viedol o dva góly, napokon prišli na rad rozhodujúce nájazdy. V nich sa za tím Západu presadil iba jeho kapitán Albín Podstavek, u súpera uspeli Michal Kokavec a v piatej sérii aj Tomáš Török.

V súťažiach zručností sa najtvrdšou strelou prezentoval Jozef Sládok (166 km/h), najkrajší samostatný nájazd mal Michal Kokavec, lietajúcim tanierom najlepšie mieril Ľubomír Vaic, ktorý triumfoval aj v presnosti streľby. Patrik Romančík zvíťazil v súťaži prenosnosti streľby brankárov cez celú hraciu plochu a súťaž štafiet vyhral tím Východu v zložení Jakub Lesňák, Tomáš Török, Michal Šalka, Jindřich Abdul a Dominik Jendroľ.

Zápas hviezd Budiš 1. hokejovej ligy 2017 - Detva:
Východ - Západ 20:19 po sam. nájazdoch
Góly (vrátane víťazstiev v súťažiach zručností): Cútt a T. Török po 3, Abdul, Kokavec, Prokop, Slimák a Vaic po 2, Šalka, Šimčák, Valečko a Vantroba po 1 - R. Gašpar, P. Horváth, Jurák, Podstavek, Schmidt, Sládok a Zlocha po 2, F. Fekiač, Hriňa, Kalináč, Vereš a Videlka po 1