Ambície Liverpoolu dostali trhlinu: Klopp neskrýval po prekvapivej prehre frustráciu

Tréner LFC Jürgen Klopp Tréner LFC Jürgen Klopp Zdroj: SITA

LIVERPOOL - Sériu sedemnástich neprehraných zápasov futbalistov FC Liverpool na vlastnom ihrisku ukončilo mužstvo, ktoré bolo pred úvodným hvizdom otváracieho zápasu sobotňajšieho 22. kola anglickej Premier League na poslednom mieste tabuľky. Prehra 2:3 so Swansea, prvá na Anfielde v tejto sezóne, je nepríjemnou ranou pre tím, ktorý chce zaútočiť na majstrovský titul a ponaháňať lídra súťaže FC Chelsea.

Ambície Liverpoolu dostali po tejto prehre poriadnu trhlinu. Po bezgólovom prvom polčase domácu obranu prekvapil dvoma gólmi po zmene strán Fernando Llorente. Roberto Firmino síce dvakrát odpovedal, ale Gylfi Sigurdsson v 74. minúte duelu rozhodol o nečakanom, až trojbodovom zisku pre hostí. Liverpool naposledy podľahol v Premier League na vlastnom ihrisku 17. januára 2016 - vtedy prehral s Manchestrom United 0:1.

"The Reds" stáli body chyby v defenzíve a nepremenené šance v prvej časti hry. "Pri troch góloch sme nebránili dostatočne dobre. Obrana je dôležitá súčasť hry. Táto prehra môže ovplyvniť našu sezónu. Musíte sa po nej cítiť skutočne zle, a aj sa tak cítim. Je ťažké to akceptovať," netajil tréner LFC Jürgen Klopp pred anglickými novinármi svoju frustráciu. Iba v druhom zápase pod vedením Nemca inkasovali jeho zverenci doma v ligovom dueli tri góly (naposledy to bolo pred rokom, keď remizovali s Arsenalom 3:3). V tejto sezóne skórovali hráči Liverpoolu v lige už 51-krát, čo je najviac zo všetkých tímov, ale táto štatistika nestačí na najvyššie méty.

Ak líder FC Chelsea vyhrá vo svojom nedeľňajšom zápase proti Hullu City, pred Liverpoolom zvýši svoj náskok na čele tabuľky na desať bodov. A táto strata by sa zverencom nemeckého trénera už len veľmi ťažko dobiehala.

Pre kormidelníka Paula Clementa to bolo prvé víťazstvo na lavičke Swansea. "Bránili sme vskutku dobre, z čoho pramenila frustrácia súpera. Cez prestávku sme si povedali: vytvorme si aspoň jednu šancu! Tri body sú však neuveriteľné a pre sebavedomie mužstva veľmi dôležité," citoval trénera portál BBC. Vďaka víťazstvu sa mužstvo odpútalo z poslednej priečky tabuľky.

Viac o téme: Swansea Jürgen Klopp Liverpool FC