VIDEO Leicester inkasoval knokaut, Arsenal zvládol zápletku a Chelsea drží náskok

Shkodran Mustafi (v strede) strieľa gólShkodran Mustafi (v strede) strieľa gól Zdroj: SITA

SOUTHAMPTON - Futbalisti Leicestru City prehrali 0:3 na pôde FC Southampton v nedeľňajšom zápase 22. kola Premier League. Góly strelili James Ward-Prowse, Jay Rodriguez a Dušan Tadič, ten skóroval z pokutového kopu. Úradujúci anglický majster Leicester figuruje na 15. mieste ligovej tabuľky.

Zápletku priniesol súboj medzi Arsenalom a Burnley, londýnsky tím napokon triumfoval 2:1. Domáci vyhrávali od 59. minúty po presnom zásahu Shkodrana Mustafiho, Andre Gray však dokázal vyrovnať v 93. minúte z jedenástky. Hrdinom sa napokon stal reprezentant Čile Alexis Sanchez, v ôsmej minúte nadstaveného času premenil pokutový kop a zariadil pre Arsenal zisk troch bodov.

Vedúca Chelsea Londýn nepripustila proti predposlednému Hull City prekvapenie, na domácom trávniku nad ním zvíťazila 2:0 a v tabuľke má náskok ôsmich bodov pred Arsenalom.

Chelsea Londýn - Hull City 2:0 (1:0)
Góly: 45.+7 Costa, 81. Cahill

Arsenal Londýn - FC Burnley 2:1 (0:0)
Gól: 59. Mustafi, 90.+8 Sanchez (z 11 m) - 90.+3 Gray (z 11 m). ČK: 65. Xhaka (Arsenal)

Southampton - Leicester 3:0 (2:0)
Góly: 26. Ward-Prowse, 39. Jay Rodriguez, 85. Tadič (z pok. kopu)

Viac o téme: Chelsea Londýn Arsenal Londýn Hull City Leicester City FC Burnley FC Southampton