VIDEO Skvelí Slováci v Česku: Cingeľ zariadil triumf Sparty, Haščák udrel v predĺžení

Lukáš CingeľLukáš Cingeľ Zdroj: hcsparta.cz

PRAHA - Slovenský útočník Lukáš Cingeľ dvoma gólmi zariadil domáci triumf Sparty Praha 3:2 nad Pardubicami v nedeľňajšom stretnutí 41. kola najvyššej českej hokejovej súťaže Tipsport extraligy.

Dvadsaťštyriročný rodák z Terchovej strelil druhý a tretí gól Sparty v 15. a 26. min, čím pre domácich zariadil priebežné vedenie 3:0. Pri oboch presných zásahoch mu asistoval krajan Andrej Kudrna, pri góle na 3:0 aj Juraj Mikuš.

Víťazný gól si v nedeľu pripísal aj Marcel Haščák, ktorý v predĺžení zariadil triumf Komety Brno na ľade Hradca Králové 4:3. Súboj dvoch slovenských brankárov tak dopadol lepšie pre Marek Čiliaka, za domácich chytal Patrik Rybár.

Presný zásah zaznamenal aj Dávid Gríger ale jeho Karlove Vary prehrali v Liberci 2:3. Za domácich raz asistoval Branko Radivojevič. Prihrávky si v nedeľu pripísali aj Michael Vandas z Vítkovíc, František Skladaný z Olomouca, Peter Trška z Brna a František Gerhát z Litvínova.

Okrem Čiliaka víťazstvo vychytal aj Ján Laco z Chomutova, okrem Rybára pri prehre svojho tímu chytali aj Jaroslav Janus (Litvínov) či Branislav Konrád (Olomouc).

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 4. J. Hlinka, 15. a 26. CINGEĽ (pri prvom KUDRNA, druhom KUDRNA, J. MIKUŠ) - 38. Rolinek, 42. Hubáček

Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 4. Rákos, 8. M. Doudera, 61. Irgl - 23. Kratěna, 51. Indrák

Piráti Chomutov - HC Vítkovice Ridera 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Góly: 14. V. Růžička (z tr. strieľania), 16. Tomica, 22. Kudělka, 37. Poletín, 52. Rutta - 25. D. Květoň, 51. Olesz (VANDAS), 57. Hrbas
Ján Laco (Chomutov) odchytal celý duel a zneškodnil 20 z 23 striel hostí

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlove Vary 3:2 (0:0, 0:2, 3:0)
Góly: 50. a 56. P. Jelínek (pri druhom RADIVOJEVIČ), 49. Ordoš - 33. Skuhravý, 34. GRÍGER

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Góly: 18. Škůrek (SKLADANÝ), 32. Burian - 46. a 49. Hyka, 4. Látal, 58. Musil (z tr. strieľania)
Branislav Konrád (Olomouc) odchytal celý duel a zneškodnil 21 z 25 striel súpera

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 3:4 po predĺžení (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
Góly: 3. Jarolav Bednář, 55. Gregorc, 56. Köhler - 29., 37. a 50. H. Zohorna (pri druhom P. TRŠKA), 64. MARCEL HAŠČÁK
Patrik Rybár (Hradec Králové) odchytal celý duel a zneškodnil 19 z 23 striel hostí