VIDEO Urputný boj si vybral svoju daň: Djokovičovho kata pribrzdilo zranenie

Zranený Denis Istomin
Zranený Denis Istomin

MELBOURNE - Belgický tenista David Goffin sa prvýkrát v kariére prebojoval do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V osemfinále si ako nasadená jedenástka poradil s osmičkou "pavúka" Rakúšanom Dominicom Thiemom 5:7, 7:6 (4), 6:2, 6:2. Duel proti rovesníkovi a dobrému kamarátovi zlomil vo svoj prospech v tajbrejku druhého setu, v ďalšom priebehu zápasu už na dvorci dominoval.

V súboji o postup do semifinále nastúpi proti pätnástemu nasadenému Bulharovi Grigorovi Dimitrovovi, ktorý zvíťazil nad Uzbekom Denisom Istominom 2:6, 7:6 (2), 6:2, 6:1. Rodák z ruského Orenburgu v 2. kole senzačne vyradil obhajcu titulu Srba Novaka Djokoviča, proti Dimitrovovi však postupne odišiel kondične. Od konca druhého setu navyše Istomina limitovalo zranené stehno. Dimitrov bol v Melbourne Parku medzi elitnou osmičkou aj v januári 2014, jeho grandslamovým maximom je zatiaľ wimbledonské semifinále z toho istého roku.

Ďalším štvrťfinalistom sa stal Kanaďan Miloš Raonič. Ako nasadená trojka zdolal turnajovú trinástku Španiela Roberta Bautistu Aguta 7:6 (6), 3:6, 6:4, 6:1. V tajbrejku prvého setu dokázal otočiť z 1:5. Misky váh definitívne naklonil na svoju stranu v koncovke tretieho dejstva, vo štvrtom už vlaňajší melbournsky semifinalista na dvorci dominoval. "V závere tretieho setu mi pomohlo aj šťastie. Som rád, že som dokázal nájsť recept na húževnatého súpera. Diváci boli fantastickí, chcem sa im veľmi pekne poďakovať za podporu," uviedol v prvom interview priamo na kurte. Vo štvrťfinále narazí Raonič na víťaza súboja medzi Španielom Rafaelom Nadalom a Francúzom Gaelom Monfilsom.

Milos Raonic (Kan.-3) - Roberto Bautista-Agut (Šp.-13) 7:6 (6), 3:6, 6:4, 6:1

Rafael Nadal (Šp.-9) - Gael Monfils (Fr.-6) 6:3, 6:3, 4:6, 6:4 

Grigor Dimitrov (Bul.-15) - Denis Istomin (Uzb.) 2:6, 7:6 (1), 6:2, 6:1 

David Goffin (Belg.-11) - Dominic Thiem (Rak.-8) 5:7, 7:6 (4), 6:2, 6:2


Tagy: Grigor Dimitrov Miloš Raonič David Goffin Roberto Bautista-Agut

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA; Video: youtube

DISKUSIA