Šéf Bory má poriadne smelé plány: Nie je všetko iba o Saganovi!

Peter Sagan (vľavo) a tímový manažér Ralph Denk (v strede)Peter Sagan (vľavo) a tímový manažér Ralph Denk (v strede) Zdroj: cyclingnews.com

BRATISLAVA - Peter Sagan je azda najžiarivejšie meno svetovej cyklistiky. Fanúšikov a rešpekt si nezískal iba vďaka výsledkom na trati, ale aj správaním sa mimo nej. Slovenský šoumen so sebou vždy pritiahne dobrú náladu a odľahčí situáciu. Ukážkovo sa správa aj k fanúšikom, a toho si je dobre vedomí aj jeho nový tím Bora-hansgrohe. Veď práve preto sa ho rozhodol angažovať.

Doposiaľ neznámy tím sa razom pridal k svetovej špičke. Neposilnil ho iba dvojnásobný majster sveta, ale aj ďalší pretekári a iný personál, ktorý so sebou Sagan pritiahol. Manažér tímu Ralph Denk však nerád počúva, že jeho tím je iba o Petrovi: "Nie je všetko iba o Saganovi. Náš tím toho ponúka podstatne viac. Áno, cieľom je vyhrať zelený dres na Tour de France, no taktiež by sme sa radi umiestnili v top 5 na Gire s Leopoldom Königom a rovnaký ciel máme na TdF s Rafalom Majkom. Taktiež máme niekoľko mladých talentovaných jazdcov, s ktorými môžeme počítať aj v budúcich rokoch, kedy sa na plno ukážu."

Pre Denka bol Saganov príchod veľkou skúškou. Práve on je zodpovedný, aby v relatívne novom tíme všetko fungovalo tak ako má. "Peter so sebou pritiahol viacero ľudí. Nie sú to iba jazdci ale aj mechanik a fyzioterapeut. Všetko je o organizácii. Teraz máme množstvo nových sponzorov, jazdcov a bicyklov. Musíme si ešte zvyknúť na detaily, no uberáme sa správnym smerom. Pre mňa ako manažéra prichádza najťažšie obdobie medzi práve skončenými pretekmi a tými, ktoré sa ešte len začnú. Vtedy je potrebné vybaviť kvantum vecí," povedal Denk.

Viac o téme: Peter Sagan Ralph Denk Bora-hansgrohe
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: cyclingnews.com
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá