VIDEO Tatar mohol znovu dvíhať ruky nad hlavu: Na Chárov Boston pozná gólový recept

Tomáš TatarTomáš Tatar Zdroj: SITA

BOSTON - Slovenský útočník Tomáš Tatar sa v zápasoch s Bostonom musí vyžívať. Iba nedávno proti Bruins zaznamenal trojbodový zápas a dnes v noci sa mu znovu podarilo obohatiť svoje bodové konto. Vďaka jeho gólu sa Detroit ujal vedenia 3:2 a v konečnom dôsledku ho práve tento zásah dostal aspoň do predĺženia.

Už v polovici januára to bola poriadna prestrelka. Detroit vtedy vyhral 6:5 po nájazdoch. Tomáš Tatar zaznamenal gól a dve asistencie. Veľa gólov sa preto čakalo aj dnes, čo sa naplnilo. Bruins nechceli stratiť ďalšie body, a tak od úvodných minút neustále tlačili. O ich aktivite vypovedá aj pomer striel 49/26. Aj napriek tomu však zápas dospel za stavu 3:3 do predĺženia, ktoré rozhodol v poslednej minúte český talent David Pastrňák.

Sieť však rozvlnil aj Tatar. Vo vlastnom obrannom pásme nabral rýchlosť, dostal sa k vypichnutému puku a sólo akciu zakončil odvážnou strelou. Našiel malé miestečko, ktoré nemal brankár Rask pokryté a strelou švihom ho prestrelil. Puk sa lenivo doplazil do bránky a schladil celý štadión TD Garden. Pre Tatara to bol jedenásty presný zásah v sezóne.

Viac o téme: Detroit Red Wings Tomáš Tatar Boston Bruins
  • Zdroj: športky