VIDEO Budaj si pohneval fanúšikov Devils: Úmysel alebo iba nešťastná náhoda?

Sporný incident vyvolal vlnu nevôleSporný incident vyvolal vlnu nevôle Zdroj: 25stanley.com

NEW JERSEY - Dvaja slovenskí hokejisti sa radovali z víťazstva v zápase New Jersey - Los Angeles (1:3). K triumfu "kráľov" na ľade "diablov" v Prudential Center prispel brankár Peter Budaj 24 zákrokmi, keď za chrbát pustil jediný puk. Počas zápasu však zdvihol tlak domácim fanúšikom.

Dosiahol zo svojho pohľadu 21. víťazstvo v sezóne a s úspešnosťou zásahov 96% sa stal druhou hviezdou zápasu. Budaj sa zaskvel najmä necelých 8 minút pred koncom tretej tretiny, keď skryl do lapačky puk po strele blízko stojaceho Jacoba Josefsona.

Oveľa viac zaujala situácia v 5. minúte zápasu. Na Budaja sa tesne po vhadzovaní zrútil Miles Wood, ktorý zvádzal súboj s obrancami Kings. Po tvrdom strete sa obaja snažili okamžite postaviť. Slovenský brankár však pri tom spravil pohyb hokejkou, ktorým zasiahol domáceho hráča priamo do tváre, pričom ho trafil do brady.

Nepotrestaný zákrok okamžite vyvolal u fanúšikov vlnu nevôle. Dožadovali sa jednoznačného vylúčenia, pretože Budajov pohyb hokejkou považovali za úmysel. Nestalo sa. "Králi" v tom čase už hrali v oslabení, lenže tento raz k nim boli rozhodcovia milosrdnejší. Či už to bol úmysel alebo iba nešťastná náhoda, vie iba sám Peter Budaj.

Viac o téme: Peter Budaj New Jersey Devils Los Angeles Kings Miles Wood
  • Zdroj: SITA, športky