Skvelý Halák hlavným strojcom úspechu: Bez jediného gólu, bol ako betónový múr!

Jaroslav Halák v drese Bridgeport Sound TigersJaroslav Halák v drese Bridgeport Sound Tigers Zdroj: Bridgeport Sound Tigers

NEW YORK - Jaroslav Halák už síce nebojuje v najlepšej hokejovej lige sveta, no preradením na farmu sa nenechal otráviť a znovu predvádza parádne brankárske zákroky. V nočnom zápase s Cehlárikovým Providence Bruins zatiahol roletu a počas celého stretnutia neinkasoval ani jeden gól.

Slovenský brankár sa môže poďakovať svojim spoluhráčom, ktorý súpera takmer k ničomu nepustili. V prvej tretine naňho smerovala iba jediná strela. Celkovo ich v zápase musel pochytať 22. "Pre brankára je to vždy ťažké, keď naňho smeruje tak málo striel. Snažil som sa sústrediť, aby som zastavil ďalší puk, čo na mňa bude smerovať. Je veľmi príjemné vyhrať po solídnom tímovom výkone a je to ešte krajšie, keď človek ani raz neinkasuje. Dneska si to poriadne užijeme a pripravíme sa na víkend," povedal po zápase Halák.

Haláka ocenil aj tréner Brent Thompson, ktorý okrem skvelého tímového výkonu pochválil aj jeho osobne: "Dnes v noci chytal fantasticky. Bol ako betónový múr!"

Halákov tím Bridgeport Sound Tigers sa napokon radoval z piateho triumfu v rade po výsledku 1:0 po predĺžení. Iba 32 sekúnd pred koncom sa trafil Ryan Pulock.

Viac o téme: Jaroslav Halák Bridgeport Sound Tigers Providence Bruins Brent Thompson
  • Zdroj: športky