Česko sa raduje z trofeje na Australian Open: Šafářová sa stala svetovou dvojkou!

Betthanie Matteková-Sandsová a Lucie Šafářová si užívajú titul z Australian Open
Betthanie Matteková-Sandsová a Lucie Šafářová si užívajú titul z Australian Open

MELBOURNE - Tenistka Lucie Šafářová vyhrala druhýkrát štvorhru na Australian Open. Rovnako ako predvlani kraľovala v Melbourne s Američankou Bethanie Mattekovou-Sandsovou. Turnajové dvojky v dnešnom finále porazili česko-čínsky pár Andrea Hlaváčková, Pcheng Šuaj 6:7, 6:3 a 6:3 za dve a štvrť hodiny.

Šafářová sa vďaka triumfu prvýkrát stane svetovou dvojkou deblového rebríčka. Jednotkou zostane jej spoluhráčka Matteková-Sandsová.

Úvodný grandslam sezóny Šafářová s Mattekovou-Sandsovou prvýkrát ovládli predvlani. Vtedy sa dali v Austrálii dohromady a odvtedy vyhrali tiež French Open 2015 a vlani US Open. Pred rokom na Australian Open nehrali kvôli chorobe Šafářovej, takže sú v turnaji už dvanásť zápasov neporazené.

"Si skvelá, užívam si každú minútu s tebou na kurte," povedala Šafářová na kurte pri slávnostnom vyhlásení Mattekovej-Sandsovej. "Bavíme sa na kurte aj mimo neho a už sa tešíme na budúci rok," dodala dvadsaťdeväťročná hráčka.

Šafářová finále začala na podaní, o ktoré prišla, ale potom už bola na servise pevná. Naopak Hlaváčková si servis v stretnutí neudržala štyrikrát. Prvý set ale ukončila víťazným volejom v tajbrejku, ktorý s Šuaj Pcheng získali pomerom 7:4.

Na začiatku druhej i tretej sady sa Šafářová s Mattekovou-Sandsová dostali vždy rýchlo do vedenia a náskok už udržali. Posledná išla v stretnutí podávať Šafářová a nezaváhala. Pri mečbale zápas ukončila volejom jej spoluhráčka.

Australian Open má šiestykrát českú víťazku ženskej štvorhry. Raz zvíťazila Renáta Tomanová (1978), dvakrát Jana Novotná (1990, 1995) a Helena Suková (1990, 1992), pričom v roku 1990 zvíťazili spoločne, a teraz triumfovala druhýkrát Šafářová.

Martina Navrátilová vyhrala štvorhru v Melbourne osemkrát, vždy ale reprezentovala USA.


Tagy: Šuaj Pcheng Lucie Šafářová Betthanie Matteková-Sandsová Andrea Hlaváčkvá

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA; Video: youtube

DISKUSIA