VIDEO Sekera kúsok od hetriku: Ranou ako z dela efektne rozhodol zápas!

Andrej Sekera sa raduje so spoluhráčmi po góleAndrej Sekera sa raduje so spoluhráčmi po góle Zdroj: nhl.com

SAN JOSE - Hoci sa fanúšikovia v SAP Center radoval z gólu Sharks už na začiatku piatej minúty, boli ho hostia, ktorí odchádzali s úsmevom. Veľkou mierou sa o to zaslúžil slovenský obranca Andrej Sekera. Najskôr iba 5,6 sekundy pred koncom prvej tretiny vyrovnal a následne strelil efektný víťazný gól.

Pri svojom prvom góle mal Sekera kus šťastia. Jeho strela sa odrazila od súperovho hráča, na čo nestihol brankár Jones zareagovať. Takýchto gólov však padá v NHL kvantum, takže sa nie je za čo hanbiť. Edmonton mohol ísť do kabín za priaznivého stavu 1:1, čo bolo podstatné.

Sekera si šanoval svoj druhý gól znovu až do posledných minút. V druhej tretine napriahol ani nie tri minúty pred koncom a nechytateľnou delovkou znovu zarmútil miestnych fanúšikov. Puk sa odrazil od bránkovej konštrukcie rovno do siete. Keďže Sharks už v zápase neskórovali, mal tento gól prívlastok víťazný.

Dvoma bodmi sa 30-ročný bojnický rodák dostal v bodovaní Slovákov o bod pred útočníka Detroitu Red Wings Tomáša Tatara.

Viac o téme: Andrej Sekera Edmonton Oilers San Jose Sharks
  • Zdroj: športky