Peter Bondra zostal ako obarený: Tvárou v tvár legendám ako Gretzky či Orr

Peter Bondra
Peter Bondra

BRATISLAVA - Keď si slovenský hokejista Peter Bondra vo februári 1993 odkrútil debut v Zápase hviezd NHL v Montreale, bol uveličený z mien a exkluzívnej spoločnosti, v akej sa vtedy ocitol.

"Vošiel som do kabíny a zostal som ako zmrazený. V exhibícii vtedy nastúpili Wayne Gretzky či Ray Bourque. Pýtal som sa sám seba, či sem vážne patrím. Niežeby som sa hanbil, ale bol to taký pocit rešpektu voči týmto osobnostiam za to, čo dokázali vo svojej kariére. Počas môjho druhého All-Star som s ostychom oslovil Gretzkého: 'Hej, Wayne, podpísal by si mi hokejku'? Odpoveď bola - 'jasné, Peter', čo som nečakal. Počas exhibičného víkendu sa tam stretáva celá hokejová rodina. Šiel som raz po chodbe, pristavil sa pri mne Bobby Orr a hovorí mi: 'Peter, super zápas, super kariéra.' Vravím si: 'Odkiaľ pozná moje krstné meno? A ako ma pozná?'" prezradil 48-ročný bývalý obávaný kanonier Washingtonu a päťstogólový strelec v NHL. 


Vychutnajte si súperenie Petra Bondru s Miroslavom Šatanom počas Zápasu hviezd v Poprade. Lístky nájdete TU!


Teraz čaká na veľkú legendu slovenského hokeja nová výzva. Zápas hviezd si už vyskúšal ako hráč, no teraz bude musieť manažovať svoj vlastný tím v Zápase hviezd slovenskej Tipsport Ligy. V nedeľu 29. januára sa program vo fanzóne pred popradským zimným štadiónom začne o 13.00 h, o hodinu neskôr predstavia fanúšikom oba tímy exhibície. Následne sa uskutoční súťaž zručností Šatan vs. Bondra, potom vystúpi kapela Heľenine oči a po koncerte sa všetci presunú na už takmer vypredaný štadión. "O sedemnástej hodine vhodí úvodné buly špeciálny čestný hosť - prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska," prezradil riaditeľ Tipsport ligy Richard Lintner. Podujatie budú moderovať Slávo Jurko a Marcel Forgáč. "Tí fanúšikovia, ktorí sa nedostanú na popradský štadión, si môžu vychutnať atmosféru prostredníctvom veľkoplošnej obrazovky priamo vo fanzóne," doplnil Lintner. Výťažok z akcie poputuje na letný hokejový kemp pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia.


Tagy: Peter Bondra Richard Lintner Wayne Gretzky

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Jakub Kotian

DISKUSIA