Historická Serena to znova dokázala: Médiá velebia tenisovú kráľovnú

Serena Williamsová po víťazstve na Australian Open
Serena Williamsová po víťazstve na Australian Open

Ohlasy médií na víťazstvo americkej tenistky Sereny Williamsovej nad sestrou Venus 6:4, 6:4 v sobotňajšom finále dvojhry na grandslamových Australian Open v Melbourne:

Tenisová asociácia žien (USA): "Serena prekonala grandslamový rekord otvorenej éry v počte titulov. Vo finále teraz má skóre 21:0 po tom, ako získala prvý set. Zápasu nechýbalo napätie, obe sestry si dobre uvedomovali, čo všetko je v hre." 


The Associated Press (USA): "Serena začala nervózne, na začiatku prvého setu dvakrát prišla o podanie. V druhom prípade dokonca urobila tri dvojchyby v jedom geme. Odvtedy však až do konca nečelila žiadnemu brejkbalu." 

BBC (V. Brit.): "Serena bola jasnou favoritkou, ale tenzia sa prejavila už v treťom geme, keď z frustrácie zlomila raketu a dostala varovanie. V prvých piatich hrách urobila trinásť nevynútených chýb. Zápas ako taký rýchlo upadne do zabudnutia, jeho význam nie." 

L´Équipe (Fr.): "Historická Serena, v Melbourne sa presadila siedmy raz, čím vyrovnala svoju wimbledonskú bilanciu, na US Open nazbierala šesť titulov, na Roland Garros tri. Ona či sestra Venus triumfovali na 30 z ostatných 70 grandslamových podujatí, čo je 42,8 %. Sobotňajšie finále - ako to v rodinných derby často bolo aj v minulosti - neprinieslo mimoriadnu kvalitu. Jedna bola zviazaná prvým veľkým finále po ôsmich rokoch, druhá rekordom, o ktorom dlho odmietala hovoriť, ale mala ho v podvedomí." 

La Gazzetta dello Sport (Tal.): "Už v minulosti sa stávalo, že kvalitu sesterských derby poznačili nervozita a emócie. Ani tentoraz to nebol excelentný duel. Uspela v ňom neoddiskutovateľne silnejšia hráčka, ktorá je z ostatného obdobia oveľa zvyknutejšia na takéto výzvy - veď Venus v rokoch 2011 až 2014 akoby už bola iba bývalou tenistkou." 

Marca (Šp.): "Serena je najväčšia. Menšia Williamsová už má na konte rekordných 23 grandslamových trofejí a vyhlásila, že bez Venus by sa jej to nikdy nepodarilo. Vo finále, ktoré nevstúpilo medzi pamätné, ju prekonala dvakrát 6:4." 

SportBild (Nem.): "Rekordné víťazstvo! Serena predstihla Grafovú aj Kerberovú. V slabom finále pred 15 000 divákmi zdolala svoju sestru Venus. Vo veku 35 rokov a 125 dní sa stala najstaršou grandslamovou šampiónkou. V lóži nechýbal jej snúbenec Alexis Ohanian." 

ORF (Rak.): "Po 28. kapitole ´Sister Act´ vedie Serena vo vzájomke 17:11. Pri pózovaní pre fotografov zdvihla prst, aby pripomenula návrat na post jednotky. Finále bolo vyrovnanejšie a tesnejšie, než zneli prognózy aj obavy mnohých odborníkov. Nebol to však zápas z najšpičkovejších. Venus bola o čosi slabšia, ale držala sa nad očakávania odolne." 

iDnes.cz (ČR): "Serena Williamsová je znova tenisovou kráľovnou. Potvrdila svoju výnimočnosť. Trofej prevzala z rúk bývalej českej tenistky Hany Mandlíkovej, víťazky Australian Open z rokov 1980 a 1987. Serena cestou za titulom vyradila aj dve Češky: v 2. kole Luciu Šafářovú a v osemfinále Barboru Strýcovú." 
 


Tagy: Serena Williamsová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA