VIDEO Šok na úkor superfavorita: Dva nádherné góly pochovali Kloppov Liverpool!

Jürgen KloppJürgen Klopp Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool sa rozlúčili v tejto sezóne s prestížnym anglickým FA Cupom už v šestnásťfinále. V sobotu nečakane doma prehrali s druholigovým Wolverhamptonom Wanderers 1:2. Na Anfield Road strelili góly hostí už po 53 sekundách Richard Stearman, resp. v 41. minúte Rakúšan Andreas Weimann. "The Reds" znížili v 88. minúte Divockom Origim, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Wolves sa prebojoval medzi najlepšiu osmičku prvýkrát od roku 2008. "Mali sme herný plán, vedeli sme, čo musíme robiť, aby sme uspeli. Uvedomovali sme si, že Liverpoolu sa v poslednej dobe nedarí, takže bolo na nás, aby sme sa pokúsili dominovať. Dali sme dva nádherné góly a teraz oslavujeme," povedal stredopoliar "vlkov" Conor Coady, ktorý sa narodil práve v Liverpool a za FC v minulosti aj hral.

Liverpool ťahá negatívnu sériu, keď tento rok vyhral iba jeden z ôsmich zápasov. "Bol to veľmi zlý výkon. Odštartovali sme zle a nezlepšili sme sa. O tomto zápase nemôžem povedať nič dobrého," povedal tréner Liverpoolu Jürgen Klopp.

Tottenham postúpil cez štvrtoligový Wycombe s odretými ušami po výhre 4:3, keď v 90.+7 minúte rozhodol Son Heung-Min.

Southampton - Arsenal Londýn 0:5 (0:3)

FC Liverpool - Wolverhampton Wanderers (II. liga) 1:2

Chelsea Londýn - Brentford (II. liga) 4:0

Crystal Palace - Manchester City 0:3

FC Burnley - Bristol City 2:0

Tottenham Hotspur - Wycombe 4:3 (IV. liga)

Middlesbrough - Accrington (IV. liga) 1:0

Viac o téme: Wolverhampton Wanderers FC Liverpool Jürgen Klopp