Tragédia v rodine bývalého reprezentanta: Klubový kapitán zostal sám na dve deti!

Manželka kapitána Genku Thomas Buffela podľahla rakovine
Manželka kapitána Genku Thomas Buffela podľahla rakovine

GENK - Rodinu niekdajšieho belgického futbalového reprezentanta a aktuálneho kapitána KRC Genk Thomasa Buffela (35) postihla obrovská tragédia. Manželka skúseného ofenzivne ladeného záložníka Stephanie (†39) pred pár dňami po dlhom boji podľahla rakovine hrubého čreva. Dlhoročný párik bol zosobášený len od mája minulého roku, spolu mali dve deti.

Ešte v období Vianoc bol skúsený Belgičan presvedčený, že po operačnom zákroku a odstránení nádoru jeho milovaná boj so zákernou chorobou zvládne, bohužiaľ krutý osud to zariadil inak. "Naša milovaná princezná nás túto noc opustila...nemám slov, stále bojovala až do konca bez toho, aby sa na niečo sťažovala," uviedol pred pár dňami na sociálnej sieti. 

Otec trojročných dvojičiek svoju drahú manželku v neľahkých chvíľach podporoval ako sa len dalo: "Aj napriek chorobe zostávala pozitívna, inšpirovala tým nás všetkých okolo a teraz je na nás, aby sme jej pozitivitu preniesli ďalej," uviedol pre britský Mirror. "Sľúbil som jej otcovi, než zomrel, že sa o ňu postarám. Teraz tento sľub zopakujem, nech ho všetci počujú," dodal zronený futbalista. 

Okrem rodiny a najbližších sústrasť zdrvenému hráčovi zaprial aj jeho súčasný klub: "So smutným srdcom KRC Genk oznamuje smrť Stephanie Buysser, manželky Thomasa Buffela. Stephanie zomrela po dlhom trojročnom boji so zákernou chorobou v prítomnosti svojej rodiny vo Fakultnej nemocnici v Leuvene. Klub v týchto neľahkých chvíľach stojí za kapitánom Genku a vyjadruje úprímnú podporu jemu a jeho rodine."

Skúsený Buffel, ktorý v rokoch 2004-2013 pôsobil aj v belgickom národnom tíme, bol známy najmä z pôsobenia v holandskom Feyenoorde Rotterdam či škótskom Glasgow Rangers, kde v roku 2005 z Holandska prestúpil za 2,3 milióna libier a vypracoval sa na jednu z najväčších tímových hviezd. Po krátkom hraní za Cercle Bruggy je od sezóny 2009/10 pevnou súčasťou Genku, ktorého je aktuálne kapitánom. 


Tagy: KRC Genk Thomas Buffel Stephanie Buysser

Zdroj:
športky
Foto:
rsvpmagazine.ie

DISKUSIA