VIDEO Neuznaný gól Barcy komentoval aj Enrique: Rozhodcovia potrebujú technickú pomoc

Luis EnriqueLuis Enrique Zdroj: SITA

SEVILLA - Futbalisti FC Barcelona iba remizovali v nedeľňajšom zápase na pôde Betisu Sevilla 1:1 a skomplikovali si boj o titul. V stretnutí prišlo k viacerým sporným momentom, najväčší sa odohral v 77. minúte, keď rozhodcovia neuznali hosťom platný gól.

Domáci viedli od 75. minúty po góle Alexa Alegriu, ale najtesnejší náskok neudržali. Aspoň bod pre Kataláncov zachránil Luis Suarez, ktorý skóroval v poslednej minúte riadneho hracieho času. Katalánci však dostali loptu do bránky už v 77. minúte. Rozhodcovia si ale nevšimli, že predtým, ako ju vykopol späť do hry jeden z obrancov, jasne prešla celým objemom za bránkovú čiaru, čo potvrdili aj televízne zábery.

Podobná situácia sa odohrala aj o niekoľko minút neskôr, no tento raz bola lopta na čiare. Hráči Barcelony si pýtali aj penaltu po faule na Neymara. "Rozhodca potrebuje technickú pomoc," skonštatoval stroho tréner Barcy Luis Enrique, ktorého slová priniesla agentúra dpa.

Napriek všetkému však kormidelník nebol spokojný s výkonom svojich zverencov, ktorí boli počas väčšiny zápasu slabší ako súper. "Tento výsledok nebol v našich plánoch, no stále máme pred sebou celú druhú časť sezóny a musíme vyvíjať tlak na tímy, ktoré sú pred nami. Najkonzistentnejší tím nakoniec vyhrá titul. Dnes mám pocit, že sme skôr jeden bod získali," povedal Enrique.

Betis sa dostal do vedenia štvrťhodinu pred koncom. Brankár Marc-Andre ter Stegen nezachytil centrovanú loptu z rohu a Alegria poľahky skóroval do odkrytej bránky. Domáci mali v závere zopár dobrých šancí na rozhodnutie, najväčšiu spálil v 80. minúte útočník Ruben Castro, ktorý išiel sám na brankára, ale neprekonal ho. "Mali sme viacero šancí, ale nedokázali sme ich premeniť. Remíza s Barcelonou nie je nikdy zlá, ale po dnešnom výkone je hanba, že sme nezvíťazili," povedal pre agentúru AP Alegria.

Barca vyrovnala v poslednej minúte riadneho času. Messi získal loptu pred šestnástkou, výbornou prihrávkou za obranu vysunul Luisa Suareza a ten nezaváhal. "Trvalo nám príliš dlho, kým sme sa rozbehli. Musíme priznať, že sme neodohrali dobrý zápas," povedal Suarez, ktorý zaznamenal 16. gól v prebiehajúcej sezóne v lige.

Viac o téme: FC Barcelona Luis Enrique