Výnimočný výkon v 35 rokoch: Legenda predpovedala triumf Federera, nikto mu neveril!

Roger Federer
Roger Federer

MELBOURNE - Súboj dvoch tenisových velikánov vo finále Australian Open nadchol aj Dominika Hrbatého. Bývalý slovenský daviscupový reprezentant bol po skončení duelu spokojný, držal totiž palce Rogerovi Federerovi. Hrbatý tvrdí, že vyhrať v 35 rokoch grandslamový turnaj je obdivuhodné.

"Veľmi som Rogerovi prial, aby v Melbourne získal titul. Počas celého turnaja predvádzal veľmi pekný tenis. Tento úspech je o to cennejší, že ho dosiahol v zápase proti pre neho najťažšiemu možnému súperovi. Väčšinu grandslamových finálových duelov s Rafaelom Nadalom prehral. Teraz to konečne zlomil a zaslúžene vyhral. V piatom sete mu Rafa dal šancu niekoľkými nevynútenými chybami a Roger ju dokonale využil, v rozhodujúcich momentoch bol mentálne silný," povedal Hrbatý.

Legendárny Rod Laver pred začiatkom turnaja tipoval, že Federer bude šampión, viacerí odborníci sa však k jeho šanciam vyjadrovali skepticky. "Ak chcete vyhrať grandslamový turnaj, musí sa všetko zísť. Rogerovi zahralo do karát aj to, že vypadli Andy Murray s Novakom Djokovičom. Chytil svoju šancu pevne za pačesy. Určite mu pomohla aj polročná súťažná pauza, neprišiel do Austrálie taký opotrebovaný. Využil svoju hlavu a zúročil obrovské skúsenosti."


Tagy: Roger Federer Dominik Hrbatý Rod Laver

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA