Hrdý Lintner chystá ďalšie prekvapenie: Okrem KHL sme jediní v Európe, už teraz sa tešte!

Zľava: Dávid Buc z tímu Šatan, Branislav Mezei z tímu Bondra a Lars Volden z tímu BondraZľava: Dávid Buc z tímu Šatan, Branislav Mezei z tímu Bondra a Lars Volden z tímu Bondra Zdroj: SITA

POPRAD - Zápas hviezd hokejovej Tipsport ligy sa v nedeľu v Poprade skončil víťazstvom Šatanovho tímu nad Bondrovým výberom 19:18 po samostatných nájazdoch. V zápase plnom zábavy a radosti z hokeja viedli domáci "Bondrovci" už 8:4 aj 15:11, ale "Šatanovci" zlepšeným záverom vyrovnali na 18:18. Preto museli o víťazovi rozhodnúť samostatné nájazdy, ten rozhodujúci premenil útočník Zvolena Radovan Puliš.

Na zaplnenom popradskom zimáku sa hralo 3x 10 minút, ale v špeciálnom formáte tohto stretnutia góly pribúdali na obidve strany aj vďaka víťazstvám v súťažiach zručnosti. V prestávke medzi prvou a druhou tretinou sa uskutočnili prvé tri, v druhej prestávke potom zostávajúce tri. Ohlasy po zápase:

Hlavný organizátor, šéf Tipsport ligy, Richard Lintner, hodnotiaco uviedol: "Ja by som sa mal asi opýtať fanúšikov, či sa im páčila naša akcia. Ale z môjho pohľadu musím vyzdvihnúť najmä obrovský záujem ľudí a takisto absolútne profesionálny prístup od hráčov, trénerov a manažérov jednotlivých tímov. Ja nemôžem povedať, že by som neočakával stopercentný prístup, ale keď si pozriete a porovnáte All-Star víkend KHL, čo je jediný zápas hviezd v Európe, inak okrem našej prvej Budiš ligy a druhej ligy sa All-Star zápas nikde nehrá, tak bol absolútny rozdiel v tom, ako profesionálne všetci poňali túto akciu. A to je to, na čo som najviac hrdý asi zo všetkého najviac. Minulý rok sme mali asi na to šesť týždňov, ale myslím si, že bol fajn. Na tomto sme si dali záležať takmer šesť mesiacov a veľmi zodpovedne sme sa chystali. Ak sme sa takýmto spôsobom zlepšili oproti minulému roku, tak buďte zvedaví, čo chystáme opäť o rok. Znova vymyslíme niečo nové." 

Ladislav Nagy, kapitán víťazného Tímu Miroslava Šatana: "My sme veľmi radi, že sme vyhrali, pretože to už s nami vyzeralo veľmi zle. Po druhej tretine sme si povedali, že to ešte skúsime otočiť. Nájazdy, to už bol vabank, ale vyšlo to. Sme radi, že prišiel plný štadión a chceme poďakovať všetkým ľuďom, ktorí prišli na zápas. Dúfam, že si to užili."

Rostislav Čada, tréner Tímu Miroslava Šatana: "Zápas začal veľmi vlažne, ale napokon sa ukázalo, že nikto nechce prehrať. Záver bol odohraný s týmto zámerom a myslím si, že vtedy brankári chytali naplno a aj hráči hrali s vysokým nasadením. V našej šatni panovala v druhej prestávke nespokojnosť a na hráčoch bola vidieť chuť neprehrať tento zápas. Veľmi sa mi páčilo, že som na Zápase hviezd videl veľké množstvo spokojných ľudí."

Matúš Sukeľ, najrýchlejší korčuliar: "Zápas som si užil. Diváci boli skvelí, takisto sa mi páčilo hrať v tomto tíme. Myslel som si, že ak ma už niekam nominujú, tak najskôr asi do súťaže o najrýchlejšieho korčuliara. Som rád, že som zvíťazil."

Daniel Brejčák, tri góly v zápase: "Tieto zápasy sa hrajú najmä ofenzívne a defenzívne úlohy idú bokom. Ja som si to užil a myslím si, že to aj bolo vidieť."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Richard Lintner Zápas hviezd hokejovej Tipsport ligy
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články