Mirka nechcela po triumfe pustiť Federera z objatia: Dojímavé VIDEO plné emócií!

Roger Federer s manželkou Mirkou v silnom objatí
Roger Federer s manželkou Mirkou v silnom objatí

MELBOURNE - Švajčiarsky tenista Roger Federer zvíťazil nad Španielom Rafaelom Nadalom za 217 minút 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3 vo finále dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open. Triumf tenisovej ikony prežívala aj Rogerova manželka Mirka, ktorá má slovenské korene.

Práve Mirka je jeho obrovskou oporou, ktorá pri ňom stojí v čase úspechu, ale aj prehier. Po famóznom triumfe nad Rafaelom Nadalom ho vítala v útrobách štadióna. Obaja si ihneď padli do náručia a vrúcne objatie nemalo konca. Roger a Mirka neskrývali obrovské šťastie a dojatie. 

Federer získal svoj 18. titul na veľkej štvorke, premiérový od Wimbledonu 2012 a piaty na južnej pologuli po sezónach 2004, 2006, 2007 a 2010. V historickom prehľade na Majors vedie už o štyri trofeje pred Američanom Petom Samprasom a práve Nadalom (zhodne 14), ktorý čaká na pokračovanie od parížskeho Roland Garros 2014.

Veľké finále s aktérmi vo veku 30+ rokov sa udialo premiérovo od newyorských US Open 2002 (vtedy 31-ročný Američan Pete Sampras zdolal 32-ročného krajana Andreho Agassiho). Švajčiar bol vo svojom prvom takto významnom finále od US Open 2015. Na piatich z predchádzajúcich šiestich ročníkov medzinárodných otvorených majstrovstiev Austrálie sa lúčil v semifinále, v roku 2015 dokonca už v 3. kole. 


Tagy: Roger Federer Mirka Vavrinec

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
YouTube, Video: YouTube

DISKUSIA