VIDEO Monaco okradlo Paríž o výhru v nadstavenom čase, Nice prišlo o ligové vedenie

Edinson Cavani a Ángel Di Maria sa tešia po strelení góluEdinson Cavani a Ángel Di Maria sa tešia po strelení gólu Zdroj: SITA

PARÍŽ - Futbalisti Monaca v druhej minúte nastaveného času zachránili remízu 1:1 na ihrisku Paríž St. Germain a posunuli sa na čelo tabuľky francúzskej ligy o skóre pred Nice, ktoré v popoludňajšom zápase porazilo 3:1 Guingamp. PSG je tretí s trojbodovou stratou.

Šlágru medzi Parížom St. Germain a Monacom dlho chýbali góly, hoci napríklad domáci Moura alebo monacký útočník Falcao zamestnali brankára súpera. V 54. minúte prišla komplikácia pre PSG, keď pre zranenie stehenného svalu musel odstúpiť gólman Trapp.

Úradujúci majster bol napriek tomu od 81. minúty blízko cenného víťazstva. Po Sidibého zákroku vo vápne na Draxlera nariadil arbiter penaltu, ktorú bezpečne premenil Cavani a dal 21. gól v sezóne. V druhej minúte nastavenia ale prízemnou strelou spoza šestnástky prekvapil striedajúceho brankára Areolu Bernardo Silva a rozhodol o tom, že oba tímy predĺžili sériu bez porážky na štyri stretnutia.

O výhru Nice nad Guingamp sa postarali Plea, Seri a Balotelli, za hostí skóroval iba Briand. Zverenci trénera Luciena Favreho bodovali v desiatom zápase po sebe.

Nice - Guingamp 3:1 (2:0)
Góly: 11. Plea, 38. Seri, 87. Balotelli - 63. Briand

Toulouse - St. Étienne 0:3 (0:1)
Góly: 9. a 67. Roux (oba z pok. kopu), 55. Monnet-Paquet, ČK: 47. Somalia (Toulouse)

Paríž Saint-Germain - Monaco 1:1 (0:0)
Góly: 80. Cavani (z pok. kopu) - 90.+ Bernardo Silva

Viac o téme: PSG AS Monaco OGC Nice