Takto šampióna Federera nepoznáte: Rekordný titul oslávil ako rocková hviezda!

Roger Federer
Roger Federer

MELBOURNE - Oslava ako sa patrí! Tenista Roger Federer sa po triumfe nad Rafaelom Nadalom na Australian Open poriadne odviazal. Niet sa mu čo diviť, veď na rekordný 18. grandslamový titul čakal dlhých päť rokov.

Tridsaťpäťročnému Švajčiarovi sa podarilo zvíťaziť nad španielskym rivalom až po päťsetovej bitke (6:4; 3:6; 6:1; 3:6; 6:3), ktorá trvala takmer štyri hodiny. Po famóznom, ale mimoriadne náročnom výkone si vôbec neoddýchol, práve naopak - oslavoval až do skorých ranných hodín.


Po triumfe povedal, že bude oslavovať ako rocková hviezda, a to aj dodržal. "Domov sme prišli nadránom. Bolo pekné vidieť východ slnka nad Melbourne," povedal Federer a pokračoval: "Bola to dlhá noc plná zábavy. Všetci boli v dobrej nálade. Bol to veľmi špeciálny deň, vlastne špeciálnych pár týždňov."

"Skvelo sme sa zabávali, o všeličom porozprávali a všetok ten stres zo mňa odpadol. Ani neviem koľko som spal, a či vôbec som spal," zhodnotil večer švajčiarsky tenista, ktorý sa označil skôr za smiešneho ako dobrého tanečníka. 

Pre Federera bol 18. grandslamový titul v niečom špeciálny. Išlo totiž o prvý triumf na prestížnom turnaji, na ktorom ho mohli jeho štyri deti vidieť zvíťaziť. "Bola to úžasná polhodina s nimi. To ma robí najšťastnejším - keď vidím priateľov a rodinu šťastných, celý môj podporný tím tam bol," dodal.

Nezabudol vychváliť aj svoju manželku Mirku, ktorá má slovenské korene: "Poznala ma ešte keď som nemal žiadne tituly a stále je pri mne. Zohrala v mojej kariére veľkú rolu. Ona to vie, ja to viem, všetci to vedia. Je mamičkou a manželka číslo jedna a až potom sa stáva fanúšičkou."

Obľúbený tenista sa najbližšie predstaví na turnaji v Dubaji, ktorý je na programe vo februári. Najviac sa však pripravuje na grandslamové turnaje, špeciálne na jeho srdcovku - Wimbledon.


Tagy: Roger Federer

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA