Lintner je na Zápas hviezd veľmi hrdý: Od seba však očakával viac!

Richard LintnerRichard Lintner Zdroj: Ján Zemiar

POPRAD - Druhý Zápas hviezd pod taktovkou riaditeľa spoločnosti Pro-Hokej Richarda Lintnera sa vydaril. Zúčastnení sa zhodli, že víkend v Poprade bol po viacerých stránkach na vyššej úrovni než pred rokom v Nitre a radosť zo stúpajúceho trendu neskrýval ani Lintner. Podľa bývalého obrancu bol kľúčom k úspechu vhodný koncept zápasu, ale i správny prístup hráčov, trénerov či manažérov.

Richard Lintner hneď po nástupe do pozície šéfa Tipsport Ligy oživil Zápas hviezd. Dojmy účastníkov vlaňajšieho podujatia v Nitre boli rozpačité, no o nespokojnosti nahlas nikto nehovoril. "Lintnerovci" mali vtedy na prípravu stretnutia ligovej smotánky iba pár týždňov, tentoraz sa dlhší čas príprav pozitívne premietlo do konečného výsledku. "Vlani sme mali iba šesť týždňov na zorganizovanie takéhoto víkendu, ale vzhľadom na to všetko to dopadlo fajn. Na prípravu tohto sme mali viac ako pol roka a dali sme si záležať. Zodpovedne sme sa na to pripravili a vidieť to aj na výsledku. Ak sme sa takto zlepšili z roka na rok, tak buďte zvedaví, čo prichystáme o rok. Určite vymyslíme niečo nové. Dáme si nejaký týždeň na analýzy a už začneme myslieť na All-Star víkend 2018," priznal Lintner.
      
Podľa majstra sveta z roku 2002 dáva úspech All-Star víkendu 2017 viacero možností smerom do budúcna. Akcia v posledný januárový víkend nebola iba o samotnom zápase. Predchádzal mu sobotný draft, v ktorom si Peter Bondra a Miroslav Šatan vyberali hráčov do svojho tímu. Aj nápad s významnými osobnosťami slovenského hokeja v pozícii manažérov tímov bol šťastný krok. "Oni tomu dali váhu. Aj vďaka ich účasti sa môžeme baviť o vydarenej akcii. Každého zaujíma, čo si o hokeji myslia Peter Bondra alebo Miro Šatan," uviedol Lintner. 
      
Hokejovému víkendu v Poprade prialo aj počasie. Príjemné januárové slnko bolo vítané najmä v nedeľu popoludní, keď pred popradským štadiónom prebiehalo predstavovanie hráčov. Tí sa následne vybrali medzi ľudí, aby vyhoveli každej prosbe o fotografiu či autogram. Zaujímavo vyznela aj súťaž v hokejových zručnostiach medzi manažérmi Bondrom a Šatanom. V prvej z nich čelil ich nájazdom sám Lintner. "Myslím si, že aj naše súťaženie vo fanzóne bolo zaujímavé. Musím však priznať, že som od môjho pôsobenia v bránke očakával lepší výkon. Potom som sa musel nechať vystriedať mladými chlapcami. Treba však uznať, že Zápas hviezd je o súčasných hráčoch a tí sa v nedeľu ukázali vo fantastickom svetle," pripomenul Lintner.
      
Diváci i aktéri ocenili aj dĺžku jednotlivých tretín, desaťminútová perióda vyhovovala všetkým stranám. Prestávky spestrilo šesť súťaží zručností, ktorým na náboji pridalo započítavanie do celkového skóre. Aj tento krok sa ukázal ako správny. "Program sa snažíme brať veľmi zodpovedne. Koncept Zápasu hviezd má viacero zákutí, ktoré sa môžu negatívne prejaviť. Mám na mysli najmä situáciu, keď sa zo zápasu vytratí súťaživosť, čo sme chceli eliminovať súťažami zručností. Chalani dali veľa do hry počas desaťminútových tretín. Keď sa takýto zápas robí s takýmito profíkmi, tak je aj výsledok famózny," poznamenal Lintner.


Po popradskom zápase vymenúval viaceré superlatívy, najviac vyzdvihol prístup všetkých zúčastnených: "Nemôžem povedať, že by som neočakával stopercentný prístup. Keď si to však porovnáme trebárs so Zápasom hviezd KHL, tak je veľký rozdiel, ako naši hráči, tréneri a manažéri poňali túto akciu. V tom je obrovský rozdiel a dá sa povedať, že som na to veľmi hrdý."
      
V súčasnosti nie je v popredných európskych súťažiach Zápas hviezd samozrejmosť. Okrem Kontinentálnej hokejovej ligy sa podobné stretnutia nehrávajú, aj na Slovensku sa liga k stretnutiu najlepších vrátila po dlhých rokoch. "Organizátori v ostatných krajinách nedokážu spraviť koncept dostatočne atraktívny pre fanúšikov a tým pádom to odrádza aj partnerov. Bez skvelých partnerov, ktorí veria tomu, čo im prezentujem za stolom v kancelárii, to nejde. Ak to organizátori nevedia takto uchopiť, tak do toho partneri nejdú. My sme zorganizovali aj zápas reprezentantov proti výberu ligy. To inde nikto nespravil a má to obrovský potenciál," dodal Lintner.
      
Výťažok z podujatia je určený pre letný hokejový kemp pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktorý zorganizuje Tipsport Liga. "Letný kemp pre deti môžeme zorganizovať aj vďaka tejto akcii. Mládežnícke akcie ligy väčšinou neorganizujú. Táto aktivita, ktorá sa chystá a ohlas, ktorý z toho je, nás ešte ďalej tlačia, aby sme sa ešte viac zlepšovali. Výťažok nenaplní celý rozpočet kempu, ale už rokujeme s ďalšími partnermi, ktorí by do toho priskočili a podporili to. Koncept letného kempu, ktorý máme, je mimoriadne štedrý a omnoho štedrejší než komerčné kempy. My im nechceme konkurovať, naopak, sme veľmi radi, že sa organizujú. Faktom však je, že ten, ktorý chystáme my, bude pre deti jedinečný a najlepší, aký kedy na Slovensku bol," prisľúbil Lintner.
      
Šéf Pro-Hokeja už krátko po popradskom Zápase hviezd myslel na ďalší ročník. Jeho presný koncept je nateraz otázny, Lintner však už má určité predstavy. "Vidím dve cesty, ktoré mám rozrobené. Myslím na podujatie typu Winter classic alebo niečo na úrovni medzinárodnej spolupráce. Uvidíme. Najskôr treba pripraviť nejakú platformu, od ktorej sa možno odraziť. Treba si však uvedomiť aj otázku, nad ktorou rozmýšľa iba málo ľudí - dobre, bude Winter classic, ale čo potom? Ja sa totiž v žiadnom prípade nezastavím a ak bude jeden rok Winter classic, tak ja budem musieť na ďalší rok vymyslieť ešte niečo famóznejšie," povedal Richard Lintner.

Viac o téme: Richard Lintner
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Ján Zemiar; VIDEO: TASR
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články