Džentlmen Federer by to doprial aj Nadalovi: Niekedy to je skutočne brutálne!

Roger Federer
Roger Federer

MELBOURNE - Švajčiarsky tenista Roger Federer oslávil zisk svojho osemnásteho grandslamového titulu na párty s priateľmi. Zábava sa natiahla do pondelka a šampióna Australian Open mrzelo, že na ňu nemal viac času.

Federer v epickom finále triumfoval v päťsetovej dráme nad Španielom Rafaelom Nadalom a vo veku 35 rokov získal ďalší titul na podujatiach veľkej štvorky. "Zorganizovali sme párty pre asi 40 ľudí. Je lepšie oslavovať s partiou ako sám pri pohári šampanského. Budeme sa baviť ako rockové hviezdy. Len škoda, že sa začne až tak neskoro, navyše ma ešte čaká antidopingová kontrola, takže musia na mňa počkať," vravel Federer po nedeľňajšom finále.

      
S Nadalom má naďalej nepriaznivú bilanciu 12-23, ktorú by rád zlepšil. "Každý zápas proti nemu je pre mňa výzva, zakaždým je to špeciálne. Navyše, vo finále grandslamu som ho pred nedeľou nezdolal veľmi dlho. Predtým naposledy tuším v roku 2007 vo Wimbledone. Aj vtedy sme hrali na päť setov," pripomenul Federer.
      
Na pozápasovej tlačovej konferencii zopakoval, že titul z Melbourne by si zaslúžili obaja: "Lenže v tenise neexistujú remízy. Niekedy to je skutočne brutálne. Myslím si však, že Rafa by nemal byť so sebou nespokojný. Postupom do finále dosiahol veľký výsledok. Okrem toho, k titulu bol veľmi blízko."
      
V kariére a zbieraní titulov plánuje Švajčiar pokračovať až do momentu, keď mu to nedovolí zdravie. "Nikdy neviete, ktorý turnaj bude pre vás posledný. Aj preto som hral tento grandslam na maximum. Môže prísť zranenie a je koniec. Musíte využiť každú príležitosť na tejto scéne. Verím, že sa do Melbourne ešte vrátim, ale zaručiť to nemôžem," dodal Federer.


Tagy: Rafael Nadal Roger Federer

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA