Šok pre celé Slovensko: Známy olympionik skončil vo väzbe, dôvodu sa nechce veriť!

Na snímke Milan Jagnešák
Na snímke Milan Jagnešák

BANSKÁ BYSTRICA - Predseda Slovenského zväzu bobistov a účastník štyroch zimných olympijských hier Milan Jagnešák skončil vo väzbe.

V stredu podvečer o tom rozhodol sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici, informovala o tom hovorkyňa ustanovizne Katarína Kudjáková. Jagnešáka zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) uplynulý víkend počas razií zameraných na členov podsvetia zvaných takáčovci.

Obvinení sú stíhaní pre trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a iných súvisiacich trestných činov, ako je vydieranie, hrubý nátlak, poškodzovanie cudzej veci a iné. Dôvodom na väzbu je obava, že by mohli ujsť, pokračovať v trestnej činnosti a ovplyvňovať svedkov. Podľa prokuratúry trestnú činnosť páchali od roku 2009 do súčasnosti.

Zadržali ich pri policajnej akcii Aladin v nedeľu 29. januára. Podľa obhajcov všetci trinásti zadržaní, z ktorých na šiestich vrátane Jagnešáka uvalili väzbu, obvinenia odmietli. Okrem toho ďalších osem osôb stíhajú na slobode. 

Štyridsaťsedemročný Jagnešák, účastník v Salt Lake City 2002, Turíne 2006, Vancouveri 2010 a Soči 2014, sa vlani v novembri neúspešne uchádzal o post prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV), v ktorom je členom komisie športovcov. Šéfom sa vtedy stal Anton Siekel.

SOV sa dištancuje od prípadných nezákonných aktivít Milana Jagnešáka, ktorý v minulosti podnikal so súkromnou bezpečnostnou agentúrou. "Nemáme žiadnu vedomosť o tom, že by dôvody zadržania Milana Jagnešáka mali akúkoľvek súvislosť so SOV a s pôsobením menovaného v slovenskom športe a v olympijskom hnutí. SOV bude plne rešpektovať výsledky policajného vyšetrovania," uvádza sa vo vyhlásení SOV. 


Tagy: Milan Jagnešák

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Branislav Račko

DISKUSIA