VIDEO Hossa vyrovnal ďalšiu hokejovú legendu: 518. gól v jednej z najlepších tretín

Marián Hossa sa teší z gólu.Marián Hossa sa teší z gólu. Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Chicaga zvíťazili v zápase zámorskej NHL na ľade Arizony 4:3 aj vďaka gólu slovenského útočníka Mariána Hossu v presilovke. Bol to pre neho už 19. presný zásah v ročníku. Blackhawks zastavili sériu troch predchádzajúcich prehier.

Hossa zavŕšil skvelú šesťminútovku Chicaga v prvej tretine, počas ktorej dali hostia tri góly. Slovenský kanonier predviedol v 15. minúte vydarenú akciu v početnej výhode. V útočnom pásme dostal prihrávku od Artemija Panarina, preštrikoval sa cez dvojicu obrancov, prehodil si puk z bekhendu na forhend a umiestnil ho k pravej žŕdke. "Od úvodu sme na nich vybehli. Odohrali sme jednu z najlepších tretín za uplynulé obdobie. Presilovka sa nám vydarila, vytvorili sme si silný tlak," povedal Hossa, ktorý v 37 zápasoch proti Coyotes strelil 21 gólov. Bol to pre neho už 518. presný zásah v profiligovej kariére, čím sa vyrovnal legendárnemu Daleovi Hawerchukovi. Slovenskému krídelníkovi patrí v historickom rebríčku strelcov delené 36. miesto.

"Kojoti" však nezložili zbrane a dokázali zápas zdramatizovať. V druhom dejstve sa dostali do hry tromi gólmi, keď im k tomu pomohli aj hostia. Arťom Anisimov (v čase 20:19), Niklas Hjalmarsson (22:49) a Brian Campbell (36:26) inkasovali v rýchlom slede dvojminútové tresty zhodne za to, že odpálili puk z vlastného pásma ponad plexisklo. "Trikrát za sebou ten istý trest - to znie takmer ako rekord," poznamenal Hossa, ktorého vyhlásili za tretiu hviezdu duelu. Po 40 minútach svietilo na ukazovateli skóre 3:4, o víťazstvo tak museli "jastrabi" bojovať v Gila River Arene až do záverečnej sirény. "Ovládli sme ľad, kombinovali sme a posielali puky do správnych priestorov. V druhej tretine sme však sami dostali súpera do hry. Sami sme mu to umožnili, to sa nemôže stávať. Je to pre nás dobrá lekcia," priznal brankár Chicaga Corey Crawford.

Hossa počas 16 minút a 39 sekúnd na ľade zaznamenal aj dve strely a mínusový bod. V drese víťazov nastúpil aj ďalší slovenský útočník Richard Pánik, zaznamenal dve trestné minúty a na ľade strávil 14:14 minúty. Brankár Arizony Mike Smith chytil 22 striel, ale nezabránil šiestej prehre proti Chicagu v rade od 13. marca 2015. Stal sa však historickým klubovým lídrom s 8064 zákrokmi.

Viac o téme: Marián Hossa Chicago Blackhawks