VIDEO Saganov konkurent dostal poriadnu ranu lakťom: Tvoje správanie je hanbou cyklistiky!

Zakrvavený Marcel Kittel
Zakrvavený Marcel Kittel

DUBAJ - V 3. etape cyklistických pretekov okolo Dubaja sa zrodil vo štvrtok nemecký triumf. Dosiahol ho John Degenkolb a na najvyššom stupni nahradil víťaza 1. aj 2. etapy Marcela Kittela, ktorý je jedným z hlavných konkurentov Petra Sagana.

Víťazný jazdec tímu Trek-Segafredo odsunul na druhé miesto Juhoafričana Reinardta Jansa Van Rensburga z tímu Dimension Data, tretí finišoval Talian Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida). Nemec Marcel Kittel zo svojho celkového náskoku nič nestratil, ale do cieľa prišiel poriadne nahnevaný so zakrvavenou tvárou.
 
V 3. etape sa odohral incident, ktorý do cyklistiky určite nepatrí. Ukrajinský jazdec z tímu Astana Andrji Hrivko ho mal približne v polovici pretekov úmyselne udrieť lakťom do tváre. Kittelovi spôsobil úderom tržnú ranu, ktorá mu zakrvalila celú tvár.
Následky na seba nenechali dlho čakať a vedenie podujatia už 33-ročného Hrivka za nešportové správanie diskvalifikovalo a tím Astana sa Kittelovi ospravedlnil. Nahnevaný Nemec však celú situáciu berie veľmi osobne a na svojom Twitteri napísal: "Ospravedlnenie neprijímam, pretože takéto niečo do cyklistiky nepatrí. Hrivkov čin je hanbou pre náš krásny šport," napísal Kittel.
 
V priebežnom poradí je 27-ročný Kittel stále pred Holanďanom Dylanom Groenewegenom z LottoNl-Jumbo, Degenkolb sa posunul na tretie miesto. Slováci na podujatí neštartujú. Piatkovú 4. etapu organizátori zrušili pre piesočnú búrku a celé podujatie vyvrcholí v sobotu záverečnou etapou.

Tagy: Marcel Kittel Andrij Hrivko Reinardt Jans Van Rensburg

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
Twitter - Marcel Kittel, Video: Twiiter

DISKUSIA