V lete sa o neho zaujímala Barcelona a Manchester United: FIFA mu udelila tvrdý trest!

Turecký záložník Hakan Çalhanoğlu
Turecký záložník Hakan Çalhanoğlu

LEVERKUSEN - Nemecký klub Bayer Leverkusen sa do konca aktuálnej sezóny bude musieť zaobísť bez jednej zo svojich najväčších opôr. Medzinárodná športová arbitráž tento týždeň potvrdila trest pre tureckého kreatívneho záložníka Hakana Çalhanoğlua.

FIFA udelila 22-ročnému futbalistovi trest na 4 mesiace a pokutu vo výške 100 tisíc eur. Spomínaný futbalista mal porušiť dohodu ešte z čias jeho pôsobenia v Trabzanspore. V tom čase nastupoval Hakan za mládežnícky tím Karlsruhe, ale na zmluve sa dohodol so spomínaným Trabzonsporom, ktorú následne nedohral a namiesto toho podpísal novú zmluvu s tímom Karlsruhe. Po tomto angažmán odišiel do nemeckej Bundesligy, keď prestúpil do Hamburgu.
 
Trabzonspor sa obrátil na FIFA, ktorá rozhodla o treste, ale hráč aj klub sa proti nemu odvolali. Na všetko najviac doplatí Leverkusen, ktorý do konca sezóny nebude môcť Hakanove služby využiť.  Çalhanoğlu bude chýbať aj tureckej reprezentácii v marcovom kvalifikačnom zápase o postup na Majstrovstvá sveta proti Fínsku.
 
"Nie je to pre nás potešujúce rozhodnutie. Pre Hakana to je veľká rana. Aj keď sme s tým nemali nič spoločné a všetko sa odohralo v roku 2011. Sme za to tvrdo potrestaní. V rozhodujúcej časti sezóny prídeme o veľmi dôležitého hráča." povedal športový riaditeľ farmaceutického klubu Rudi Völler.

Tagy: Rudi Völler Hakan Çalhanoğlu

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
športky, bayer04.de
Foto:
bayer04.de

DISKUSIA