Maďarsko zrovnalo stav duelu so Slovenskom: Kovalík svoj zápas nezvládol

Slovenský tenisový reprezentant Jozef Kovalík Slovenský tenisový reprezentant Jozef Kovalík Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti hrajú po úvodnom dni stretnutia 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára s Maďarskom nerozhodne 1:1. O vyrovnávajúci bod pre maďarské farby sa na harde v bratislavskom NTC postaral Márton Fucsovics, ktorý v druhej dvojhre zdolal Jozefa Kovalíka 6:2, 6:7 (4), 6:3, 6:4.

Kovalík nahradil chorého Lukáša Lacka. V úvodnom singli zvíťazil líder domáceho tímu Martin Kližan nad Atillom Balázsom 6:1, 6:2, 3:6, 6:4. V sobotňajšej štvorhre so začiatkom o 14.00 by mali nastúpiť Kližan s Andrejom Martinom proti obom slovenským singlistom.

Fucsovics bol v úvode súboja s Kovalíkom aktívnejší, dvakrát prelomil podanie súpera a prvý set sa stal jeho korisťou. V druhom dejstve Kovalík zlepšil return a viedol už 5:2. Fucsovics si síce vynútil tajbrejk, v ňom však ťahal za kratší koniec. Za stavu 6:4 premenil Kovalík po víťaznom bekhende na čiaru tretí setbal. Fucsovics sa rýchlo otriasol a v treťom sete mal vďaka väčšej agresivite opäť navrch. Za stavu 3:2 zobral Kovalíkovi podanie a potom si dokázal podržať servis, ktorý bol počas celého zápasu jeho silnou stránkou. O osude štvrtého setu rozhodol Fucsovicsov brejk za stavu 3:3. V desiatom geme využil najlepší maďarský tenista hneď prvý mečbal a odplatil Kovalíkovi vlaňajšiu prehru z antuky v Budapešti.

V Aegon aréne ide o reprízu minuloročného duelu druhého kola kontinentálnej zóny, v ktorom zverenci kapitána Miloslava Mečířa v júli zvíťazili hladko 3:0. V septembrovej baráži o účasť vo svetovej skupine prehrali na tráve v Sydney s domácou Austráliou 0:3. Slováci naposledy účinkovali medzi elitnou daviscupovou šestnástkou v roku 2006.