VIDEO Hviezdny Aubameyang rozhodol šláger Dortmundu s Lipskom, Bayern nečakane zaváhal

Mats Hummels hlavičkuje v zápase Bayern Mníchov - FC Schalke 04Mats Hummels hlavičkuje v zápase Bayern Mníchov - FC Schalke 04 Zdroj: SITA

MNÍCHOV - V 19. kole nemeckej futbalovej Bundesligy remizoval líder tabuľky Bayern Mníchov so Schalke 04 1:1. Na vedúci gól Roberta Lewandowského z 9. minúty dokázal odpovedať už o štyri neskôr obranca Schalke Naldo.

Hertha Berlín, v základnej zostave s Petrom Pekaríkom, zvíťazila nad Ingolstadtom 1:0, keď jediný gól zápasu strelil už v prvej minúte Genki Haraguči. Hoffenheim zvíťazil nad Mainzom 4:0, keď o svojom vysokom triumfe rozhodol v záverečných desiatich minútach, v ktorých strelil tri góly. Hoffenheimu patrí po 19. kole 3. miesto v tabuľke, ktoré zaručuje účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov. 1. FC Kolín zdolal trápiaci sa Wolfsburg 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 81. minúte z pokutového kopu najlepší strelec "capkov" Anthony Modeste.

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazila Borussia Dortmund nad RB Lipsko 1:0, keď jediný gól zápasu strelil v 35. min Pierre-Emerick Aubameyang. Dortumnd sa vďaka tomuto víťazstvu posunul v tabuľke na 3. miesto s osembodovou stratou na druhé Lipsko a štrnásťbodovým mankom na prvý Bayern Mníchov.

Bayern Mníchov - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 (1:1)
Góly: 9. Lewandowski - 13. Naldo

Hertha Berlín - Ingolstadt 1:0 (1:0)
Gól: 1. Haraguči
Peter Pekarík odohral celý duel, Ondrej Duda (obaja Hertha) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Hoffenheim - Mainz 4:0 (1:0)
Góly: 86. a 90.+ Szalai, 5. Uth, 81. Terrazzino

Kolín nad Rýnom - Wolfsburg 1:0 (0:0)
Gól: 81. Modeste (z pok. kopu)

Mönchengladbach - Freiburg 3:0 (0:0)
Góly: 73. Stindl, 78. Raffael, 90.+ Hermann
László Bénes (Mönchengladbach) sedel na lavičke náhradníkov. Karim Guédé (Freiburg) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Borussia Dortmund - RB Lipsko 1:0 (1:0)
​Gól: 35. Aubameyang. 81.360 divákov.

Viac o téme: Bayern Mníchov Schalke 04 Gelsenkirchen RB Lipsko