VIDEO Futbalisti Kamerunu s piatym titulom! Egyptu zostali po finále oči pre plač

Kamerun zdolal vo finále Egypt 2:1 a získal piaty titulKamerun zdolal vo finále Egypt 2:1 a získal piaty titul Zdroj: SITA

LIBREVILLE - Futbalisti Kamerunu zdolali v nedeľňajšom finále Afrického pohára národov Egypt 2:1 a získal už svoj piaty titul. Zároveň sa tak kvalifikovali na Pohár konfederácií FIFA, ktorý sa uskutoční v júni v Rusku.

Lepší štart do zápasu mali egyptskí hráči, ktorí sa v 22. minúte ujali vedenia zásluhou Mohameda Elnenyho. Kamerunčania vyrovnali v 60. minúte, keď sa presadil Nicolas N'Koulou a minútu pred koncom riadneho hracieho času zariadil ich triumf gólom Vincent Aboubakar. Kamerun získal prestížnu trofej už v rokoch 1984, 1988, 2000 a 2002.

Rekordný sedemnásobný šampión Egypt neprehral na záverečnom turnaji od roku 2004 a počas svojej nadvlády získal pohár v rokoch 2006, 2008 a 2010. "Faraóni" sa však nekvalifikovali na posledné tri edície súťaže. Vo finále prehrali doteraz iba v roku 1962 s Etiópiou.