Inzultácia rozhodcu ho vyjde draho: Kanadský mladík spoznal trest za svoj skrat!

Denis Shapovalov si poriadne zavaril
Denis Shapovalov si poriadne zavaril

LONDÝN - Kanadský tenista Denis Shapovalov zaplatí za nešťastnú inzultáciu empajrového rozhodcu pokutu 7000 dolárov. Rozhodla o tom Medzinárodná tenisová federácia (ITF).

Incident sa stal v nedeľňajšom rozhodujúcom piatom zápase daviscupového súboja v Ottawe medzi domácou Kanadou a Veľkou Britániou. Kanadský mladík prehrával 3:6, 4:6 a 1:2 a po prehratom geme frustrovaný odpálil loptičku rovno do ľavého oka empajrového rozhodcu Arnauda Gabasa. Ten sa chvíľu z nepríjemného momentu spamätával a po pár minútach zápas ukončil v prospech Veľkej Británie. Francúzsky rozhodca preventívne putoval na vyšetrenie do nemocnice, kde mu nezistili vážnejšie poranenie oka. 

Sedemnásťročný Shapovalov mohol dostať pokutu až do výšky 12.000 dolárov, ale ITF uznala, že išlo o neúmyselný akt a uznala aj to, že sa za svoj čin ospravedlnil. "Chcem sa ospravedlniť ATP aj všetkým rozhodcom. Neskôr som sa priamo ospravedlnil aj hlavnému rozhodcovi. Našťastie, je v poriadku. Bolo to odo mňa neakceptovateľné správanie. Cítim sa trápne. Zhodil som môj tím, moju krajinu. Nikdy som nemal takto konať. Môžem len sľúbiť, že to bolo poslednýkrát, čo som sa takto zachoval. Musím sa z toho poučiť. Mám šťastie, že rozhodca je v poriadku," citovala diskvalifikovaného Kanaďana agentúra DPA. 


Tagy: Kanada Veľká Británia Denis Shapovalov

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA, Video: youtube

DISKUSIA