FOTO Slováci sa boli pozrieť na svoj prechodný domov: Takto budú bývať počas olympiády!

Rozostavaná olympijská dedina v Pjongčangu
Rozostavaná olympijská dedina v Pjongčangu

PJONGČANG - Už o jeden to bude presne rok do začiatku XXIII. zimnej olympiády, ktorá sa bude konať vo februári 2018 v juhokórejskom Pchjongčchangu. Príprava na túto veľkolepú športovú udalosť je v plnom prúde a členovia Slovenského olympijského výboru sa boli osobne pozrieť na výstavbu celého strediska.

Slovenskí fanúšikovia sa môžu tešiť najmä na výkony slovenských športovcov, no okrem výsledkov sú zvedaví aj na dianie mimo športovísk.

V dejisku zimnej olympiády bude slovenská výprava rozdelená do dvoch dedín. Jedna bude ubytovaná v Pjongčangu a tá druhá v Gangneungu. 

Prvá a teda aj hlavná olympijská dedina v Pjongčangu bude mať kapacitu až 3 500 postelí. Apartmány budú mať tri rôzne veľkosti. V izbách s rozlohou 60m2 a 75m2 bude ubytovaných šesť osôb. Vo väčších 80m2 apartmánoch bude až 7-8 športovcov. Celkový výzor izieb je v poriadku, no problém predstavuje zvláštne orzloženie postelí. Veľmi stiesnený priestor si pravdepodobne reprezentanti pochvaľovať nebudú. Ostatné priestory vrátane kúpeľne vyzerajú byť v poriadku. Koniec výstavby je naplánovaný na september.


Rezidenti v druhej menovanej dedine budú na tom o čosi lepšie. V Gangneungu bude ubytovaných 2 500 športovcov. Apartmány budú priestrannejšie - v 75m2 priestoroch budú ubytovaný iba štyria športovci a v 85m2 piati. Dokončenie olympijskej dediny má rovnaký dátum ako tá v Pjongčangu.


Otázkou zostáva, či sa organizátorom zimných olympijských hier podarí všetko stihnúť na čas a nebudeme svedkami podobných trapasov, ako tomu bolo počas minuloročnej letnej olympiáde v brazílskom meste Rio de Janeiro.


Tagy: SOV Slovenský olympijský výbor Zimné olympijské hry 2018

Zdroj:
športky
Foto:
SOV

DISKUSIA