Kližan v Bulharsku so suverénnym vstupom: Favoritovi uštedril kanára!

Martin KližanMartin Kližan Zdroj: sofiaopen.bg

SOFIA - Slovenský tenista Martin Kližan sa na turnaji ATP v bulharskej Sofii prebojoval do 2. kola dvojhry po zdolaní úvodnej prekážky, ktorou bol Andrej Kuznecov. Nenasadeného Rusa zdolal v dvoch setoch 6:0, 7:6 (4).

Kližan nasadený ako ôsmy v prvom sete trikrát prelomil súperovo podanie a sám neomylne podával, vďaka čomu Kuznecovovi za 21 minút nadelil "kanára". Vo vyrovnanom druhom dejstve Kuznecov po brejku v odskočil Kližanovi na 4:2 a neskôr na 5:3, ale slovenský tenista dokázal v rozhodujúcej chvíli prelomiť súperovo podanie a vyrovnal na 5:5. Druhý set napokon vyvrcholil v tajbrejku, v ktorom mal Kližan navrch a doviedol duel za 1:16 h do víťazného konca.

Zverenec Martina Hromeca Kližan dosiahol svoj prvý zápasový úspech na turnajovej hlavnej profesionálnej úrovni ATP World Tour (či vyššej grandslamovej - tieto turnaje sú však v agende ITF) od 19. júla 2016, keď na antuke v chorvátskom Umagu prekonal Španiela Enriqueho Lópeza-Péreza. Odvtedy inkasoval desať prehier takéhoto typu v rade. Ukázalo sa, že sériu napokon ukončil dôstojný neúspech v päťsetovej dráme proti Švajčiarovi Stanovi Wawrinkovi 16. januára v 1. kole grandslamových Australian Open v Melbourne. Pravda, medzičasom sa Kližan dvakrát presadil na challengerovej scéne (júlový antukový challenger v Prahe, na ktorom postúpil do štvrťfinále) a minulý piatok v Bratislave proti Maďarovi Attilovi Balázsovi v rámci Davisovho pohára reprezentačných družstiev.

Jeho súperom v 2. kole bude víťaz stredajšieho duelu medzi Švajčiarom Marcom Chiudinellim a nemeckým kvalifikantom Danielom Brandsom.

Martin KLIŽAN (8-SR) - Andrej Kuznecov (Rus.) 6:0, 7:6 (4)

Gilles Muller (Lux.-5) - Mathias Bourgue (Fr.) 6:3, 6:2

Steve Darcis (Belg.) - Maximilian Marterer (Nem.) 6:3, 7:6 (3)
Robin Haase (Hol.) - Dimitar Kuzmanov (Bul.) 6:4, 6:3

Michail Južnyj (Rus.) - Marko Tepavac (Srb.) 7:6 (2), 6:4
Cedrik-Marcel Stebe (Nem.) - Teimuraz Gabašvili (Rus.) 2:6, 6:0, 6:1

Viac o téme: Martin Kližan Andrej Kuznecov Sofia Open
  • Zdroj: TASR, SITA