Bývalý český futbalista statočným hrdinom: Zachránil život 2-ročnému chlapcovi!

Milan Kolouch
Milan Kolouch

BRATISLAVA - O mimoriadne hrdinský čin sa v susedných Čechách postaral bývalý profesionálny futbalista Milan Kolouch, ktorý uplynulý víkend riskoval vlastný život, aby zachránil len dvojročného chlapca.

Všetko sa udialo v nedeľu 5. februára v dopoludňajších hodinách pri rieke Ohře pod známym chebským hradom. V ten deň veľa ľudí využilo víkend a príjemné zimné počasie na prechádzku v prírode podobne ako matka dvoch detí Michaela.
 
Všetko sa zmenilo v priebehu okamihu, keď sa jej 2-ročný syn rozbehol na hladinu zamrznutej rieky. Chlapček na výzvy svojej matky nereagoval až sa pod ním prelomil ľad a padol do mrazivej vody, v ktorej uviazol takmer do pol pása. Matka sa po syna rozbehla, aby ho zachránila, ale sama sa zasekla medzi ľadovými kryhami. Našťastie všetko sledoval spomínaný Milan Kolouch. Ten ani sekundu neváhal a rodine utekal na pomoc.
 
"Skočil pre Patrika a pomohol mi dostať sa na breh. Ďalší muž nás autom odviezol domov, kde na nás čakala záchranka. Som mu veľmi moc vďačná za pomoc. Špeciálne poďakovanie patrí pánovi Milanovi, ktorého vôbec nepoznáme. Z miesta udalosti hneď odišiel a tak som sa mu v tom šoku nestihla ani poriadne poďakovať," povedala vďačná matka dvojročného Patrika pre isport.blesk.cz.
 
V súčasnosti už 51-ročný Milan Kolouch je bývalý futbalista a tréner tímu FC Union Cheb. Počas svojej profesionálnej kariéry pôsobil aj v slovenských kluboch, konkréte v Dunajskej Strede a v Interi Bratislava. Veľa ľudí a rovnako aj jeho priateľov ho teraz prostredníctvom sociálne sieti chváli za jeho hrdinský čin a vzdávajú mu hold. Aj tento príbeh je dôkazom toho, že hrdinovia ešte nevymreli.

Tagy: DAC Dunajská Streda FK Inter Bratislava Milan Kolouch FC Union Cheb

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
športky
Foto:
Profimedia

DISKUSIA