VIDEO Messi opäť predviedol extratriedu: Geniálnemu priamemu kopu chýbalo jediné!

Lionel Messi a Nico Gaitán v súboji o loptuLionel Messi a Nico Gaitán v súboji o loptu Zdroj: SITA

BARCELONA - Argentínsky klenot FC Barcelona Lionel Messi sa síce v odvetnom pohárovom semifinále proti Atléticu Madrid (1:1) gólového zásahu nedočkal, ale opäť bol jednou z ústredných postáv celého zápasu. Už na konci prvého polčasu po jeho strele Luis Suárez poslal dorážkou Barcu do vedenia. Zo strany Messiho to však nebolo všetko.

V 77. minúte odvetného stretnutia za rovnakého stavu si Messi zobral na starosť ďalekonosný priamy kop spoza šestnástky, pri ktorom opäť predviedol svoje geniálne schopnosti. Fenomenálna ľavačka Argentínčana loptu umiestnila naozaj brilantne, tesne ponad brániacich hráčov sa lopta dostala až k bráne, kde nešťastne skončila na brvne.

Vskutku nádherný priamy kop, ktorému chýbalo jediné...

Barcelona v divokej odvete, ktorá priniesla až tri červené karty a tieź nepremenený pokutový kop Gameira v 80. minúte, napokon remizovala s Atléticom 1:1 a po triumfe 2:1 na pôde súpera si vybojovala finálovú účasť. Vo finále Copa del Rey sa Katalánci stretnú s úspešnejším z dvojice Celta Vigo - Alavés (prvý zápas 0:0), v tom však Blaugranas určite nepomôže vylúčené duo Luis Suárez a Sergi Roberto.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Atlético Madrid Copa del Rey
  • Zdroj: športky