VIDEO Nádherný gól Pánika pomohol Chicagu k víťazstvu: Nové kariérne maximum

Jonathan Toews a Artemi PanarinJonathan Toews a Artemi Panarin Zdroj: SITA

MINNEAPOLIS - Na stredajšom víťazstve hokejistov Chicaga na ľade Minnesoty 4:3 po predĺžení mal významnú zásluhu slovenský útočník Richard Pánik. Rodák z Martina, ktorý 7. februára oslávil svoje 26. narodeniny, sa na triumfe Blackhawks podieľal gólom a asistenciou.

Dvanástym presným zásahom v tomto ročníku NHL, keď v 38. min pohotovo zasunul puk za Darcyho Kuempera, si ľavý krídelník utvoril kariérne maximum v jednej sezóne: dosiaľ bolo jeho stropom jedenásť gólov v drese Toronta 2014/2015. Stal sa treťou hviezdou duelu, v ktorom Chicago pretrhlo osemzápasovú šnúru prehier proti Minnesote. V predĺžení o tom v presilovke rozhodol kapitán Jonathan Toews. Marián Hossa nebodoval. Pánik má po 55 stretnutiach ročníka na konte tucet gólov aj asistencií.

Chicago vyhralo tretí zápas po sebe a na lídra Západnej konferencie - práve svojho stredajšieho súpera - stiahlo manko na 5 bodov. "Bol to tesný súboj, na ktorého konci musel niekto zvíťaziť a niekto prehrať. Súper má veľmi dobrý tím, aby využil, že v predĺžení sme mu umožnili hrať dve minúty presilovku štyroch proti trom," skonštatoval na webe nhl.com tréner Wild Bruce Boudreau, ktorý napriek prehre pochválil svojich zverencov. "Ak by som im zajtra naordinoval tréning, bolo by to kontraproduktívne. Myslím si, že na ľade nechali všetko, tak isto ako aj hráči Chicaga. Preto to bol dobrý zápas."

Výsledok jediného stredajšieho stretnutia NHL:

Minnesota - Chicago 3:4 po predĺžení (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 22. Spurgeon (E. Staal, Niederreiter), 28. Parise (Coyle, Pominville), 57. Haula (Scandella, Niederreiter) - 11. Hartman (Hinostroza, Keith), 22. Schmaltz (Toews, PÁNIK), 38. PÁNIK (N. Hjalmarsson, Toews), 64. Toews (P. Kane, Keith)

Marián Hossa 15:17 min, 1 strela, -1 bod, Richard Pánik (obaja Chicago) 14:35 min, 1+1, 3 strely, 2 tr. min

Viac o téme: Marián Hossa Richard Pánik Chicago Blackhawks