Krutý osud ruskej hviezdy NHL: Matke jeho detí dal pred smrťou posledný sľub

Andrej Markov
Andrej Markov

MONTREAL - Ruský obranca Andrej Markov prezradil, že využije blížiacu sa dovolenku na vycestovanie do Moskvy, aby mohol ísť zobrať svojich synov Andreja a Marka do USA. Tí boli doteraz v opatere jeho bývalej manželky Natalii Streckovej, ktorá bohužiaľ podľahla rakovine.

Samotný hráč potvrdil, že jeho ex-manželka bojovala dlhé roky s rakovinou vaječeníkov, ale napriek veľkému odhodlaniu nedokázala túto zákernú chorobu poraziť.
 
"Naposledy som ju videl pred začiatkom sezóny. Bojovala už niekoľko rokov, no iba málo žien to prežije. Vedela, že sa jej stav zhoršuje, ale stále zostávala pozitívna. Verila, že chorobu môže poraziť. Chcel som s ňou prebrať aj budúcnosť našich detí, ale bolo to zložité," priznal hokejista Montrealu.
 
"Bola tou matkou, ktorá by pre svoje deti urobila všetko. Ja som jej nechcel ubližovať rečami o takýchto záležitostiach. Vyvolávalo to v nej nervozitu. Moji synovia sú ešte malí chlapci a úplne si to zatiaľ nevedia uvedomiť. Len by sa zabávali a o to sa budem snažiť. Nechcem, aby ich smrť matky poznačila," pokračoval v rozprávaní Markov.
 
38-ročný hráč prezradil, že jeho súčasná manželka Soňa Sonečková, s ktorou má momentálne 10-mesačnú dcéru, sa bude o synov starať. Soňa dokonca navštívila jeho nebohú ex-manželku pred smrťou, aby jej sama povedala, že sa o všetkých dobre postará.
 
"Chcela ju uistiť, aby sa netrápila. Sama jej povedala, že sa o nás postará. Nedokážeme nahradiť Nataliu, lebo deti majú vždy len jednu matku, ale posnažíme sa o to, aby sme boli jedná veľká, šťastná rodina," zakončil Markov.
 
Ruský hokejista odohral v kanadskom mančafte celých 16 sezón, ale táto bude pre neho pravdepodobne posledná. Po tomto ročníku mu vyprší kontrakt a prednosť dostane jeho rodina, ktorej sa chce vzhľadom na všetky udalosti venovať.

Tagy: Andrej Markov Montreal Canadiens

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
nhl.com/canadiens

DISKUSIA