Halák dokazuje, že na farmu nepatrí: Svojimi výkonmi v AHL vymazáva súperov

Jaroslav Halák Jaroslav Halák Zdroj: soundtigers.com

BRIDGEPORT - Jaroslav Halák od svojho presunu z New Yorku Islanders na farmu do Bridgeport Sound Tigers ukazuje, že jeho miesto je v NHL. Na svojom konte má v nižšej súťaži aktuálne 12 zápasov, v ktorých vychytal až deväť víťazstiev a pripísal si dve čisté kontá.

Slovenský brankár sa opäť vyznamenal v zápase proti Providence Bruins, keď pochytal všetkých 42 striel, ktoré na neho smerovali a zaistil svojmu tímu najtesnejšie víťazstvo 1:0. Právom sa tak stal prvou hviezdou zápasu. Halák aktuálne ťahá šnúru ôsmich víťazstiev v rade a už len jedno ho delí od prekonania tímového rekordu. V štatistkách mu svieti 1.93 inkasovaného gólu na zápas a úspešnosť zákrokov na úrovni 93.3%, čo by v prípade väčšieho počtu zápasov stačilo aj na Troya Grosenicka, ktorý aktuálne v tomto ohľade vedie. 

"Som veľmi spokojný s jeho pracovnou morálkou a koncentráciou. Chlapci sa na neho spoliehajú. Halák dnes robil jeden zákrok za druhým. Jednoznačne nám vychytal víťazstvo," pochválil ho tréner Bridgeportu Brent Thompson.

Viac o téme: Jaroslav Halák Bridgeport Sound Tigers
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: soundtigers.com
  • Zdroj: športky

Súvisiace články