FOTO Hantuchová vo Fed Cupe trénuje s veľkou vervou: Vydám zo seba maximum!

Rebecca Šramková a Daniela Hantuchová
Rebecca Šramková a Daniela Hantuchová

FORLI - Keď ju slovenský fedcupový kapitán v Austrálii oslovil, či by vo februári pomohla tímu, ochotne prikývla. Šanca zopakovať si po 15 rokoch duel s Talianskom 300 kilometrov od milovaného Ríma bola pre Danielu Hantuchovú veľkým lákadlom. Po príchode do Forli je bývalá svetová tenisová päťka spoločne so Janette Husárovou predĺženou rukou Mateja Liptáka a mladým hráčkam ide príkladom.

Na antuke v Palagalassi trénuje s veľkou vervou ako za čias, keď začínala v prestížnej súťaži. "Ani sa mi nesnívalo o tom, že v roku 2017 sa s Francescou Schiavoneovou opäť stretneme vo fedcupovom zápase, je to fantastické," vyznala sa Hantuchová, ktorá na jeseň 2002 ako 19-ročná prehrala s Taliankou v semifinále finálového turnaja Fed Cupu v španielskom Maspalomase. Slovenky však napokon triumfovali 3:1 a spanilú jazdu zakončili ziskom cennej trofeje.

Hantuchová sa na Apeninskom polostrove cíti ako doma, prostredie v regióne Emilia Romagna učarovalo aj ďalším hráčkam. "Pobyt v Taliansku si naozaj vychutnávame, zažívame spolu s celým tímom kopec zábavy. Je tu o nás dobre postarané, bodaj by takýchto zápasov bolo čo najviac," zaželala si majiteľka dvoch fedcupových "srdiečok" za oddanosť a prístup k reprezentácii.

 

 

Na základe žrebu by vo Forli mala nastúpiť v nedeľňajšej štvorhre po boku fedcupovej debutantky Rebeccy Šramkovej, no v prípade potreby je pripravená hrať aj v singli. "Tenis milujem a veľmi si vážim, keď môžem hrať za Slovensko vo Fed Cupe… Ak mi Maťo Lipták dá v nedeľu šancu aj vo dvojhre, vybehnem na dvorec a vydám zo seba maximum."


Tagy: Daniela Hantuchová Taliansko Slovensko

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA