VIDEO Liverpool v šlágri s Tottenhamom ukončil čiernu sériu, Arsenal a United bez zaváhania

Alexis SánchezAlexis Sánchez Zdroj: SITA

LONDÝN - V úvodnom sobotňajšom zápase 25. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Arsenal Londýn nad Hull City 2:0. Gólový účet zápasu na Emirates Stadium otvoril v 34. minúte Alexis Sánchez, ktorý využil zmätky v obrane hostí a zblízka poslal loptu za chrbát brankára Eldina Jakupovica. Definitívnu poistku dal premeneným pokutovým kopom v tretej minúte nadstaveného času opäť Sánchez.

Manchester United zdolal Watford 2:0 a v tabuľke sa posunul na 5. miesto o dva body pred FC Liverpool, ktorý má však večerný zápas s Tottnehamom Hotspur k dobru. O úvodný gól zápasu sa postaral v 32. minúte po peknej kombinačnej akcii a prihrávke Anthonyho Martiala Juan Mata. Druhý presný zásah domácich zaznamenal po hodine hry Martial, ktorý zužitkoval prihrávku Zlatana Ibrahimoviča a s prehľadom z hranice päťky poslal loptu do siete.

Po dvoch prehrách sa z trojbodového zisku tešil Southampton, ktorý vyhral na pôde posledného Sunderlandu 4:0. O triumfe "Svätcov" prakticky rozhodol dvomi gólmi v prvom polčase Manolo Gabbiadini. Tretí gól pridal "vlastencom" Jason Denayer a gólovú bodku zápasu dal v nadstavenom čase Shane Long.

V súboji tabuľkových susedov remizoval West Ham United s West Bromwich Albion 2:2. Na úvodný gól hosťujúceho Nacera Chadliho zo 6. minúty dokázali v druhom polčase odpovedať Sofiane Feghouli a Manuel Lanzini, ale posledné slovo mal vo štvrtej minúte nadstaveného času hosťujúci Jonny Evans.

V šlágri kola zvíťazil Liverpool nad Tottenhamom Hotspur 2:0 a prerušil tak päťzápasovú sériu bez víťaztsva v Premier League. Hrdinom zápasu bol dvojgólový útočník Sadio Mane, ktorý v 16. minúte otvoril skóre zápasu po presnej kolmici od Georginia Wijnalduma. O dve minúty Mane pridal druhý gól, keď po rýchlom protiútoku Liverpoolu a dvoch zákrokoch brankára Huga Llorisa dostal loptu do siete "kohútov".

FC Liverpool - Tottenham Hotspur 2:0 (2:0)
Góly: 16. a 18. Mane, 53.159 divákov.

Arsenal Londýn - Hull City 2:0 (1:0)
Góly: 34. a 90.+3 Sanchez (druhý z 11 m), ČK: 90.+1 Clucas (Hull), 59.962 divákov.

Manchester United - FC Watford 2:0 (1:0)
Góly: 32. Mata, 60. Martial, 50.000 divákov.

West Ham United - West Bromwich Albion 2:2 (0:1)
Góly: 63. Feghouli, 86. Lanzini - 6. Chadli, 90.+4 Evans.

FC Middlesborough - FC Everton 0:0

AFC Sunderland - FC Southampton 0:4 (0:2)
Góly: 30., 45. Gabbiadini, 89. Denayer (vlastný), 90.+2 Long, 39.931 divákov.

Stoke City - Crystal Palace 1:0 (0:0)