VIDEO Hantuchová hrdá na svoj výkon: Už dlho som nehrala takýto dôležitý duel!

Kapitán slovenského fedcupového tímu Matej Lipták a slovenská reprezentantka Daniela Hantuchová Kapitán slovenského fedcupového tímu Matej Lipták a slovenská reprezentantka Daniela Hantuchová Zdroj: TASR

FORLI - Slovenské tenistky vedú v zápase 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie nad domácim Talianskom 2:1. O druhý bod pre tím kapitána Mateja Liptáka sa na antuke vo Forli postarala Daniela Hantuchová, ktorá po koncentrovanom výkone deklasovala zdravotne indisponovanú taliansku jednotku Saru Erraniovú 6:2, 6:0. Skúsená Slovenka nahradila v úvodnej nedeľňajšej dvojhre pôvodne nominovanú Janu Čepelovú, tímovú jednotku stále trápia žalúdočné problémy.

Postup Sloveniek do aprílovej baráže o svetovú skupinu môže definitívne spečatiť Rebecca Šramková v prípade triumfu nad talianskou dvojkou Francescou Schiavoneovou. Hantuchovej vyšiel úvod zápasu s Erraniovou, keď dvakrát prelomila podanie súperky a vybudovala si náskok 4:1. Fedcupová rutinérka kvalitne returnovala, pri dlhších výmenách dokázala súperku rozbehať a zakončiť víťazným úderom do odkrytej časti dvorca. Erraniová mala čoraz väčšie problémy s pravým lýtkom, za stavu 1:4 požiadala o medical time out a zamierila do šatne do ošetrenie. Hantuchová po krátkej pauze stratila podanie, následne však Erraniovú opäť brejkla a prvý set sa stal jej korisťou. V druhom dejstve Hantuchová úplne ovládla kurt v hale PalaGalassi, po dvoch brejkoch odskočila Erraniovej na 4:0 a ubolenej súperke uštedrila "kanára".

Hantuchová bola po hladkom víťazstve spokojná. "Čakala som, že to bude náročný zápas, veď Sara je veľmi kvalitná tenistka a hrala doma. Už dlho som nehrala takýto dôležitý duel, preto som sa naň veľmi tešila. Som veľmi spokojná s predvedenou hrou. V priebehu zápasu som zaregistrovala, že Sara sa trápi a má problémy s pohybom. Snažila som sa však koncentrovať iba na seba a hrať agresívne, išla som fiftín za fiftínom. Som hrdá na to, ako som to doklepla, pretože najťažšie je vždy zvládnuť koncovku. Nikdy nie ľahké hrať proti hráčke, ktorá je zranená. Takéto zápasy bývajú často zradné. V prípade potreby som pripravená nastúpiť aj na záverečnú štvorhru," povedala v prvom interview priamo na kurte.

Na snímke slovenská reprezentantka Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR

Hantuchová je rada, že si mohla po 15-ročnej prestávke opäť zahrať proti Taliankam. "Už keď som sa dozvedela, že ma Maťo Lipták nominoval na zápas vo Forli, veľmi som sa z toho tešila a vážila si to. Dnešný zápas som si veľmi užívala. Nevedela som sa dočkať chvíle, keď budem na dvorci pred talianskym publikom, ktoré mi veľmi vyhovuje, lebo je temperamentné. Cely týždeň bol fantastický, dúfam, že s dobrým koncom pre nás," povedala slovenská fedcupová rekordérka. Erraniovú mrzelo, že pre zranenie lýtka nemohla podať plnohodnotný výkon.

"Vôbec som s kapitánom Maťom Liptákom nerozoberala indispozíciu Erraniovej, stále sme riešili len moju hru, aby som sa sústredila na to, na čo som sa mala. V takýchto situáciách sa to totiž môže rýchlo zvrtnúť. Sara začala hrať riskantnejšie a ak by jej to tam padalo, ešte to mohlo byť nepríjemné," povedala pre RTVS Hantuchová a na podotknutie, že hráčku z Top 50 prekonala prvý raz od Wimbledonu 2015, kde to bola krajanka Dominika Cibulková, s úsmevom uviedla: "Už bolo načase... Je to o to cennejšie, že ten úspech prišiel vo Fed Cupe a v takom dôležitom stave. Na prípadnú štvorhru som ´ready´. Doplním si energiu, vystrečujúcem sa a budem pripravená nastúpiť. Ak však Rebecca zahrá ako včera, myslím si, že to bude okej, hoci každý zápas je veľmi ťažký a Francesca má značné skúsenosti."

Kapitán slovenského fedcupového tímu Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR

"Sobotňajší trojseťák proti Rebecce Šramkovej mi dal zabrať. Dúfala som, že to dnes pôjde, no s pribúdajúcimi minútami sa bolesti lýtka stupňovali. Nechcela som to skrečovať a tak som so sebazaprením pokračovala v zápase."                          

Taliankam chýba vo Forli ich líderka Roberta Vinciová, Slovenky pricestovali do Forli bez Dominiky Cibulkovej a zranenej Kristíny Kučovej. Ide o druhý vzájomný zápas oboch krajín v histórii prestížnej tímovej súťaže. V roku 2002 zvíťazilo slovenské družstvo v semifinále finálového turnaja v španielskom Maspalomase 3:1 a spanilú jazdu napokon zakončilo ziskom cennej trofeje. Dva body vtedy vybojovala Janette Husárová -  terajšia fedcupová trénerka, treti pridala Hantuchová.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Daniela Hantuchová Taliansko Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR; VIDEO: TASR
  • Zdroj: TASR, SITA

Súvisiace články