Trápenie majstrovského Leicesteru pokračuje: Takto to nejde, máme dva problémy

Tréner Leicesteru Claudio Ranieri Tréner Leicesteru Claudio Ranieri Zdroj: TASR

LONDÝN - Trápenie futbalistov Leicestru City v anglickej Premier League pokračuje. Úradujúci majster podľahol v nedeľňajšom súboji 25. kola na ihrisku Swansea City 0:2 a natiahol sériu prehier už na päť zápasov.

"Líšky" sa trápia najmä v ofenzíve, v lige neskórovali už vyše desať hodín hracieho času. V tabuľke sa prepadli na 17. miesto a iba jeden bod ich delí od 18. priečky, ktorá znamená vypadnutie do druhej ligy. Leicester zatiaľ naposledy bodoval v 20. kole, keď remizoval na pôde FC Middlesbrough 0:0, z víťazstva a streleného gólu sa netešil od silvestrovského 19. kola, keď vyhral nad West Hamom 1:0.

Napriek nelichotivým výsledkom je pozícia trénera Claudia Ranieriho naďalej pevná. Thajský majiteľ klubu Vichai Srivaddhanaprabhy vydal vyhlásenie, v ktorom sa postavil za talianskeho kouča. Zároveň však jasne deklaroval, že mužstvo potrebuje svoj herný prejav čo najrýchlejšie napraviť. "Máme dva problémy - inkasujeme góly a žiadne nestrieľame. Musíme sa dať čo najskôr dokopy a nájsť riešenie. Nie je možné, aby sme pokračovali týmto spôsobom," nechal sa počuť Ranieri.

Na Liberty Stadium inkasoval Leicester dvakrát už do prestávky, keď brankára Kaspera Schmeichela prekonali Alfie Mawson a Martin Olsson. Hostia sa v druhom polčase síce herne zlepšili, ale svoje gólové mlčanie v tomto kalendárnom roku nedokázali prelomiť. "Je to ťažké opísať slovami. Potrebujeme sa vyhrabať z tohto bahna, musíme naďalej bojovať," povedal tredopoliar Leicesteru Danny Drinkwater.

"Líškam" hrozí, že sa stanú prvým anglickým klubom, ktorý rok po zisku titulu zostúpi z najvyššej súťaže. Zápasový rozpis im veľmi nepomáha, v najbližších troch dueloch ich čakajú takí giganti, ako FC Liverpool a londýnsky Arsenal, navyše o deväť dní ich čaká osemfinálový súboj Ligy majstrov na ihrisku FC Sevilla.

Viac o téme: Claudio Ranieri Danny Drinkwater Leicester City CF