Legenda NHL rozpredáva spomienkové predmety: Verím, že fanúšikov potešia

Eric Lindros v drese Philadelphie
Eric Lindros v drese Philadelphie

TORONTO - Ortéza, akou si počas kariéry chránil koleno niekdajší skvelý hokejista Eric Lindros? Za správnu cenu - predané. Bývalý kanadský útočník sa rozhodol vydražiť mnoho zo svojich spomienkových predmetov.

"V prvom rade sa sťahujeme," objasnil 43-ročný center, ktorý žije v Toronte s manželkou a troma deťmi. "Dúfam, že ľudia si tieto veci užijú tak ako ja a snáď aj ešte viac." Keď ho vlani uvádzali do Siene slávy a žiadali v tejto súvislosti o nejaké predmety z aktívnych čias, uvedomil si, koľko ich má. "Keď sa v nich prehrabávate, vynoria sa vám mnohé spomienky. Niekedy však nadíde správny moment pohnúť sa ďalej. Samozrejme, zopár vecí nechám deťom, ale myslím si, že ostatné veľmi ocenia iní ľudia," domnieva sa Lindros. 

Predmety zveril montrealskej spoločnosti Classic Auctions, prostredníctvom ktorej vydražili svoje hokejové memorabílie aj Jean Beliveau, Guy Lafleur, Ed Belfour, Luc Robitaille či Brett Hull. Lindros odohral v NHL v rokoch 1992 - 2007 za Philadelphiu, New York Rangers, Toronto a Dallas 760 zápasov v základnej časti s bilanciou 372 gólov, 493 asistencií a 1398 trestných minút.

Rodák z Londonu vďaka robustnej postave forsíroval fyzicky náročný štýl hry, na ktorý mnohokrát doplatil vážnymi zraneniami, predovšetkým otrasmi mozgu, ktoré mu znemožnili odohrať viac stretnutí. V 90. rokoch bol vo Philadelphii súčasťou dvoch slávnych útočných formácií: "osmičkovú" The Crazy Eights Line, lebo na dresoch nosili čísla, 88, 8 a 18, tvoril s krídlami Markom Recchim a Brentom Fedykom.

Obávanou "légiou skazy" bol jeho útok s Američanom Johnom LeClairom a Švédom Mikaelom Renbergom. Lindros v roku 1995 získal Hartovu trofej určenú najužitočnejšiemu hráčovi sezóny. S reprezentáciou Kanady triumfoval na ZOH 2002 v Salt Lake City a pod piatimi kruhmi získal striebro už vo francúzskom Albertville 1992. Oficiálny koniec kariéry oznámil 8. novembra 2007 vo veku 34 rokov. 


Tagy: Eric Lindros Ed Belfour Jean Beliveau Guy Lafleur Luc Robitaille Brett Hull

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA