Duel Slovana s Medveščakom nečakanou drámou: Prestrelku rozuzlilo až predĺženie!

Gólové oslavy hokejistov Slovana za bránkou MedveščakuGólové oslavy hokejistov Slovana za bránkou Medveščaku Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hráči HC Slovan Bratislava zvíťazili 5:4 po predĺžení nad hokejistami Medveščaku Záhreb v utorkovom stretnutí Kontinentálnej ligy (KHL). V zápise ako domáci tím figuroval Medveščak Záhreb, no zápas sa hral v Bratislave. Chorvátsky tím nemal k dispozícii arénu, pôvodne sa mal duel konať 17. februára v Záhrebe.

Medveščak pricestoval do Bratislavy s okliešteným kádrom, no aj s pätnástimi korčuliarmi Slovanu vzdoroval počas celého duelu. Skóre stretnutia otvoril V 9. min Michal Hlinka po presnej prihrávke od Skalického, ale už o 18 sekúnd neskôr vyrovnal Arkalov po dravom prieniku cez defenzívu "belasých". Fanúšikov Slovana potešil v 13. min Chipchura, keď Gajdučenka prekonal strelou švihom z ľavého kruhu.

Neúnavní Záhrebčania vyrovnali na 2:2 v 29. min zásluhou A. Girouxa a dôslednosti pred brankárom Brustom. Už o 61 sekúnd neskôr sa stav menil opäť, Jeglič z ostrého uhla prekvapil Gajdučenka a SLovan opäť viedol. Obe mužstvá potom nevyužili početnú výhodu o dvoch korčuliarov - Slovan 29-sekundovú a Medveščak 96-sekundovú.

Žiga Jeglič z HC Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA

Záhreb bojoval o body aj v III. tretine a dočkal sa tretieho gólu v 44. min zásluhou Arkalova a jeho dorážky Jankovičovho pokusu. Slovan opäť dostal do vedenia v 57. min Musatov. V závere stretnutia "vypenil" brankár Brust a do bránky musel prísť Pogge. Ten minútu pred koncom inkasoval z hokejky Mahboda a muselo sa predlžovať.

Druhý bod pre Slovan zariadil Kundrátek.

Medveščak Záhreb - HC Slovan Bratislava 4:5 po predĺžení (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1) - hralo sa v Bratislave
Góly: 10. Arkalov (L. Kozák), 29. A. Giroux, 44. Arkalov (Jankovič, Zanoški), 60. Mahbod (Glumac, D. Smith) - 9. Michal Hlinka (Skalický, Starosta), 13. Chipchura (Sersen, Kundrátek), 30. Jeglič (Plastino, A. Šťastný), 57. Musatov (A. Šťastný), 61. Kundrátek (Taffe)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše: 58. Brust (Slovan) 10 a DKZ za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bondar, Oskirko - Majtak, Pronskich (všetci Rus.), 6814 divákov

Medveščak: Gajdučenko - Katic, T. Larkin, Glumac, D Smith, L. Kozák - A. Giroux, Perkovich, Lessio - Zanoški, Arkalov, Jankovič - Smolec, Mahbod, Miličič

Slovan: Brust (54. - 55. a od 58. min Pogge) - Sersen, Kundrátek, Švarný, Plastino, Starosta, Bačík, M. Rosandič - Chipchura, Taffe, Cheechoo - Musatov, Jeglič, A. Šťastný - Skalický, Lušňák, Michal Hlinka - Vopelka, Šiška, S. Petráš

Slovan má po 59 stretnutiach v KHL 2016/2017 na svojom konte 82 bodov (skóre 137:161) a v tabuľke Západnej konferencie je na 10. mieste. Piatu sezónu v KHL uzavrie Slovan bez postupu do play-off v stredu 15. februára o 19.00 h domácim duelom opäť proti Medveščaku Záhreb.