VIDEO Gólová prestrelka v Bratislave: Slovan zakončil sezónu víťazstvom nad Medveščakom

Na snímke radosť hráčov SlovanaNa snímke radosť hráčov Slovana Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava sa rozlúčili so sezónou 2016/2017 víťazne, vo svojom záverečnom zápase v základnej časti KHL zdolali doma Medveščak Záhreb 7:5. O šancu postúpiť do play off prišli už dávnejšie, v tabuľke Západnej konferencie obsadili so ziskom 85 bodov konečné 10. miesto. Poradie na ďalších priečkach a dvojice vyraďovačky určia záverečné stretnutia dlhodobej časti, ktorá vyvrcholí v sobotu 18. februára.

V stredajšom dueli položili "belasí" základ úspechu v prvej tretine, ktorú vyhrali hladko 3:0. Chorvátsky zástupca síce zápas "nezabalil", rotujúc iba piatich obrancov a dokopy 15 korčuliarov však nedokázal zvrátiť vývoj. Až tri zo siedmich gólov Slovana dali obrancovia, Patrik Bačik skóroval premiérovo v KHL. Medveščaku nestačil ani hetrik Alexandra Girouxa, tretí gól hostí strelil slovenský zadák Lukáš Kozák.

Zverenci Miloša Říhu zakončili svoju piatu sezónu v nadnárodnej súťaži s bilanciou 22 víťazstiev v riadnom hracom čase, sedem výhier po predĺžení, resp. nájazdoch, päť prehier za bod a 26 prehier v riadnom čase.

Slovan sa počas svojho päťročného pôsobenia v KHL prebojoval do play off dvakrát. V sezónach 2012/2013 i 2015/2016 vypadol v prvom kole, keď prehral s Dinamom Moskva, resp. CSKA Moskva, v oboch prípadoch 0:4 na zápasy.

Už úvodné minúty naznačili, že sa bude hrať rovnako ako v utorok otvorený hokej, v ktorom budú útoky dominovať nad obranami. Hneď po pár striedaniach sa do sľubných šancí na strane Slovana dostali Skalický či Hlinka, na opačnom konci spálili dobré príležitosti Mahbod, Lessio či Smith. Na radosť zaplnených tribún otvorili skóre domáci, v 10. min. Plastino po prihrávke Chipchuru namieril spoza kruhu presne ponad lapačku Gajdučenka. "Belasým" zachutilo a už o štyri minúty viedli 2:0. Bačikovu strelu od modrej pridvihol obranca Medveščaku Smith a brankár bol proti teču bezmocný. Silnú osemminútovku Slovana korunoval tretím gólom Lušňák, ktorý po prihrávke Skalického zostal sám pred Gajdučenkom a prekonal brankára hostí strelou pomedzi betóny.

Na snímke radosť hráčov Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR

Aj v ďalšom priebehu sa hralo podľa "belasých" nôt. Štvrtý gól domácich pridal v 23. minúte počas presilovky Skalický, ktorý spoza bránkovej čiary šikovne napálil puk do betónu Gajdučenka, aby si ho gólman hostí zrazil do siete. Hostia síce neprestávali útočiť, ale na výraznejšie zdramatizovanie súboja nemali v okyptenom zložení dostatok síl. Naopak, zvýšiť náskok mohol Cheechoo, v páde však nedokázal namieriť do úplne odkrytej bránky. Medveščak odklial streleckú smolu v 34. min., keď znížil Giroux.

V záverečnej tretine si Slovan už bez problémov udržiaval pohodlný náskok a nedovolil súperovi výraznejšie sa priblížiť. Piaty gól strelil po vydarenej kombinácii druhého útoku Chipchura, ktorý strelou z medzikružia vymietol pavučinu v hornom rohu bránky. Ďalšiu šancu potom spálil Cheechoo. V 47. minúte upravil skóre svojím druhým gólom v zápase Giroux, ktorý ušiel domácej obrane a vychutnal si Poggeho. Tým ale nezabrzdili gólostroj Slovana, na 6:2 zvýšil netradičný strelec Starosta a následne sa presadil po akcii Taffea aj Hlinka. V závere domáci poľavili v koncentrácii a umožnili Medveščaku ešte trikrát skórovať. Najprv sa presadil Kozák, potom Giroux skompletizoval hetrik a posledné slovo mal v presilovke Perkovich.

Viac o téme: Medveščak Záhreb HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: športky, SITA