Rozzúrený Enrique sa chcel pustiť do novinára: Museli ho držať traja Barcelončania!

Tréner Barcelony Luis Enrique
Tréner Barcelony Luis Enrique

PARÍŽ - Tréner futbalistov španielskeho klubu FC Barcelona Luis Enrique bol po skončení utorňajšieho prvého zápasu osemfinále Ligy majstrov na pôde Paríža St. Germain (0:4) dosť rozladený. Uznal síce kvality súpera aj to, že vysoká prehra Kataláncov je odrazom diania na ihrisku, reportér Jordi Grau ho však vytočil otázkou smerujúcou na taktiku Barcelony a neskôr nechýbalo veľa, aby ho fyzicky napadol.

 "Zrejme si príliš dobre nevidel tento zápas. Zmenili sme rozostavenie zo 4-3-3 na 4-2-3-1, aby mal Leo Messi viac voľnosti," odpovedal Luis Enrique a pokračoval: "Nech by sme počas tohto zápasu urobili čokoľvek, skončilo by sa to rovnako. Za to, čo sa udialo, nesiem zodpovednosť. Nepáči sa mi však váš tón. Želám si, aby ste sa k nám po prehrách správali rovnako ako po víťazných zápasoch."

Konverzácia sa skončila a Grau sa snažil všetko zhrnúť: "Tréner vyzerá veľmi nervózny. Nechápem však, čo mal na mysli, keď hovoril o rozdieloch v zaobchádzaní po prehrách a víťazstvách. Vždy je to predsa rovnaké."

Podľa inej novinárky sa Luis Enrique rozzúril a chcel Graua napadnúť. Trénera Barcelony museli držať na uzde traja ľudia. "Nedotýkajte sa ma. Uvidíme, či sa so mnou bude rozprávať rovnakým tónom aj vtedy, keď vyhráme," dodal lodivod FCB zvýšeným hlasom.

Verziu Guaschovej potvrdili aj ďalší žurnalisti. "Luisa Enriqueho museli držať traja členovia Barcelony, keď sa chystal udrieť reportéra. Hanba," napísal na twitteri novinár Rafael Hernández.

Stredopoliar Barcelony Sergio Busquets v rozhovore pár sekúnd po konečnom hvizde priznal, že domáci zaskočili taktikou, a to poriadne spomínaného Enriqueho nahnevalo. "Hrali oveľa lepšie ako my a prevýšili nás fyzicky. Tvrdo pressovali, boli oveľa taktickejší ako my, mali svoj plán a vykonali ho presne, ako chceli. Boli lepším mužstvom," povedal na rovinu Busquets.

"Neviem, o čom Busquets hovoril. Nie je pravda, že nás prekvapili. Ale prenesiem sa cez to, pretože nie som fanúšik týchto bleskových rozhovorov na ploche hneď po konci zápasu, keď hráči ešte stále šliapu rýchlosťou 200 míľ za hodinu. Aby som pravdu povedal, takéto rozhovory sú na nič." reagoval kouč španielskeho klubu.

Odveta je na programe v stredu 8. marca na Camp Nou a Enrique uterák do ringu nehodil, hoci jeho tím dostal nečakané a tvrdé k.o. "Ešte stále zostáva polčas dvojzápasu, nestratil som ešte všetku nádej. Nepotrebujeme dať štyri góly, potrebujeme ich päť, ale prečo by sa nám nemohol podariť tento sen?" uzavrel Enrique.


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona Luis Enrique Sergio Busquets

Zdroj:
SITA; TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA