VIDEO Hamšíkova asistencia Neapolu nestačila: Real do odvety so sľubným víťazstvom

Slovenský kapitán SSC Neapol Marek Hamšík (vpravo) a hráč Realu Casemiro v súboji o loptuSlovenský kapitán SSC Neapol Marek Hamšík (vpravo) a hráč Realu Casemiro v súboji o loptu Zdroj: TASR

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v stredajšom osemfinále Ligy majstrov 2016/2017 nad SSC Neapol 3:1. Obhajca trofeje rozhodol o triumfe dvoma gólmi krátko po zmene strán. Slovenský reprezentant Marek Hamšík hral za hostí do 83. minúty a po jeho prihrávke v úvode duelu strelil Lorenzo Insigne jediný presný zásah SSC.

V Madride sa hral od úvodu ofenzívny futbal s množstvom šancí. Tú prvú mal už po 22 sekundách Benzema, ktorého strelu reflexívne vyrazil Reina. Do vedenia však išli prekvapujúco hostia. Insigne v 8. minúte využil zlé postavenie brankára Navasa a po presnej prihrávke, ktorú mu adresoval Hamšík, strelil z viac ako 30 metrov úvodný gól. Domácim trvalo niekoľko minút, aby sa z úvodného šoku otriasli. Potom zatlačili súpera pred jeho šestnástku a ich tlak zúročil Benzema. Presným centrom ho našiel Carvajal a francúzsky útočník pohotovo hlavou vyrovnal - 1:1. Po polhodine hry mohol poslať Real do vedenia Ronaldo, ale tiesnený Ghoulamom v dobrej pozícii prestrelil. Krátko pred polčasovou prestávkou Real pohroziť opäť, Ronaldo ideálne našiel Benzemu, jeho pokus však tesne minul bránu SSC.

Domáci nechali zabudnúť na nevydarený úvod zápasu a o výsledku rozhodli za desať minút druhého polčasu. Najskôr sa krátko po zmene strán presadil Kroos, ktorý využil ďalšiu presnú prihrávku od aktivitou hýriaceho Ronalda a poslal Real do vedenia. Zaskočený Neapol sa nedokázal brániť čoraz častejším ofenzívnym výpadom v podaní Madridčanov a v 54. minúte inkasoval opäť. K odrazenej lopte sa za šestnátskou dostal Casemiro a volejom obstrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 3:1. Real mohol pridať aj ďalšie góly, ale Rodrigueza vychytal Reina a strela Modriča išla mimo bránu.

Viac o téme: Real Madrid SSC Neapol
  • Zdroj: SITA, športky